Houbový deštník

Stanoviště a rostoucí podmínky

Stanoviště a rostoucí podmínky

Zkušení houby vědí, kde houba deštník roste. Je to jedna z nejčastějších na planetě, takže roste absolutně na všech kontinentech, s výjimkou Antarktidy.

Rostoucí podmínky však musí být vhodné:

 • hlavně písečná půda;
 • Lehké lesy;
 • mírné klima;
 • Herbate.

V různých oblastech se můžete setkat s houbovým deštníkem v různých botanických saténových atlasech. Jeho hlavní stanoviště je severní mírný pás. V evropské části se takové houby najdou téměř všude.

V různých zdrojích o houbách-dešti, říká, že se objevují v Glades v blízkosti světlých lesů, hran a přestávek. Dávají přednost venkovní místech pokryté hustou trávou. V tomto ohledu je často možné detekovat "deštníky" různých velikostí v parkových oblastech, v oborech a dokonce i v soukromých zahradách. Aktivní růstová sezóna začíná v červnu a pokračuje až do listopadu.

Proč je houba zvaná deštník?

Proč je houba zvaná deštník?

Houba deštník se opravdu podobá deštníkovi. V lese najdete obrovské deštníky, které jsou někdy postaveny v "větrných kruzích", výšku až 40 cm s kloboukem na 30 cm v průměru. Tato houba odhalila jako skutečný deštník: zpočátku, talíř ("pletení") je úzce přitlačena k noze ("deštník rukojeť"), pak odjíždí od ní a vezmou vodorovnou polohu. Taková podobnost je nápadná, takže málo lidí pochybuje o názvu. Mnoho jedlých hub má jedovaté dvojčata. Deštníky - žádná výjimka. Navíc ne všechny houby deštníky jedlé. Proto byste nikdy neměli zapomenout na hlavní pravidlo houby, vzít jen ty houby, které dobře znáte.

Exteriér hub deštník

Abychom objasnil, jak vypadá deštníková houba, budeme podrobněji řešit s touto otázkou. Existuje několik typů houby a všechny mají jiný externí popis.

 • Houba deštník červeně, Jiný název - Houba Deštník Shaggy. Tento druh má velký flotilu klobouku na 20 cm v průměru. Barva povrchu je nerovnoměrná: tmavě šedá hnědá ve středu, bělení kolem okrajů. Na klobouku se nachází Split Pronouncted Scales. Délka nohy může dosáhnout 25 cm, je to dutá a hladká. Mladé houby mají bílou nohu. Pokud vložíte tlak na desky, můžete vidět změnu barvy na červenou oranžovou.

Exteriér hub deštník

 • Houbová deštník dívka. Jedná se o vzácnou trofej, která vyžaduje pečlivý vztah. Samotná houba se vyznačuje krásným zaobleným kloboukem: časté štítky jemné ořechové barvy dávají zvláštní odvolání. Ve velikosti je malý: klobouk až 10 cm, noha je asi 12 cm. Destičky jsou často volné s hladkým okrajem. Casting houby tvrdí, že pokud vaříte klobouky s vajíčkem, pak popis chuti jídel je připomínán kuřecím masem.

Jedovaté druhy

 • Kaštan - jedovatý houbový deštník. Je to malý, klobouk není větší než 4 cm. Mladá houba klobouku se podobá ve tvaru vajíčka, následně se šíří a stává se s tuberku v centru. Popis váhy: Světlé, hnědé kaštany. Noha tenká, dutina, kaštanová hue. Chestnut deštníky rostou s rodinami a jsou běžné ve středním pruhu lesů Ruska. Tyto malé světlé houby jsou smrtící jedovaté.

Dvojité a podobné typy houby deštníků

 • Vyklápěcí deštník. Takový deštník je obtížné si všimnout a projít: Je to hlavní. Průměr klobouku dosahuje 38 cm, šedohnědé vláknité vločky jsou vytvořeny na bílém pozadí. Tvar klobouky balón mladých houby se otevírá do kužele s věkem. Ve středu je tmavá trubka a hrany se ohnou uvnitř. Základna - noha hnědé barvy s kruhem malých kousků. Nafouknutý se specifickým výrazným aroma. Velký deštník v kvalitě chuť blíží se žampiony.

Metody přípravy jedlých deštníků

 • Deštník bílý- docela vzácné jedlé lamelární houby, jeho název je povinen externí podobnost s deštníkem. Roste od sebe a skupiny od poloviny července do konce září v otevřených oblastech jehličnatých nebo listnatých lesů, stejně jako na pastvinách, loukách a silnicích. Houba houba se časem otevře. Jeho průměr v průměru je asi 8-10 cm. Malá kůže, světle hnědá s hnědým středem. Zralé houby jsou postupně pokryty hustou tkáňovou sítí. Sporní vrstva se skládá z tenkých bílých desek, které tvoří obručí kostka kolem nohou. Noha je zaoblená, širší u základny, dutina uvnitř, 6-8 cm vysoký a průměr ne více než 1 cm. Povrch nohy je pokryt malými váhami, klobouk má bělavý, na bázi hnědé. Noha je zdobena charakteristickou dvouvrstvou pohyblivým bílým kroužkem. Tělo v procesu růstu houby mění jeho barvu z bílé na šedé. V klobouku je tenký a něžný a v nohou vláknitý a tvrdý. Houba deštník bílá se týká čtvrté kategorie hub. Jídlo se používá pouze s mladými houbovými klobouky, které mohou být předmětem všech typů kulinářského zpracování.

Přínos a poškození

 • Letní deštník je spíše vzácná talířová houba. Roste v lese na lesní podestýlce a v Glades zarostlé trávou, na breakfaches, stejně jako v parcích, výhradně jeden. Houba jedlý. Klobouk 8-15 cm, první pestletka, pak konvexní, konečně otevřel s kuželým hnědým hrbem v centru. Talíře časté, pěstované, bílý, později krém. 10-16 cm dlouhá noha, 2-3 cm tlustý, dutý, štíhlý, se špinavým zahušťováním na dně, bílé, pokryté malými nahnědlé šupiny. Nahoře třetí nohy jsou měkké, volně pohybující se kroužek. Buničina je bavlněná bílá, na řezané barvě se nemění, s příjemným pachem a ořechovou chutí. Při kontaktu se vzduchem ji nezmění. V červenci, srpnu a září jsou deštníky.

Chov hub deštník

Jedovaté druhy

Mezi deštníky patří nejen jedlé houby, ale také jedovaté houby z rodu Lepiota, popis, který je uveden níže:

 • Lepiota hřeben (váhy hřeben, pastvavý deštník) (lat. Lepiota Cristata, Agaricus Cristatus) - Nepoživatelné houby, někdy definované jako jedovatý. Houba klobouk od 2 do 5 cm v průměru, zvonovitý tvar v mladých houbách a konvexní prostřené s zralými kopiemi. Barevné klobouky červenohnědé, jeho povrch je pokryt špičatými, zřídka umístěnými váhami žlutaného oranžového nebo olšinového tónu. Noha jedovatého houbového deštníku je tenká, dutá, až 8 cm vysoká, průměr do 0,5 cm, válcový tvar, mírně expandovaný na základně. Barevné nohy se liší od nažloutlé až světle krém, prsten bělavý nebo narůžovělý, velmi úzký a rychle zmizí. Bílé houbové maso, vláknitá, má kyselou chuť a ostrý, nepříjemný zápach. Jedovatý hřeben houba deštník - typický zástupce severní zóny s mírným klima.
 • Lepiota Chestnut (Chestnut deštník) (lat. Lepiota Castanea, Lepiota igninuje)- jedovatá houba s kloboukem o průměru 2-4 centimetrů s červenohnědým hnědým stínem. Tvar klobouk vejce ve tvaru mladých deštníků a prostaty v dospělých houbách. S věkem hladké čepice kůže praskliny na malé kaštanové barevné vločky. Cylindrická noha hradnicí kaštanu je mírně prodloužena a je pubertální na základně, tělo bílé houby, křehké, s intenzivním nepříjemným zápachem. Noha pulpu má červenohnědý stín. Kroužek je úzký a má bílou barvu, zmizí docela rychle. Tenké a časté desky houby zpočátku mají bílou barvu, která se časem žlutá. Jedovatý houbový deštník kaštany roste v zónách s mírným podnebím, je široce distribuován v Evropě, často se nachází v západní a východní Sibiři.
 • Lepiother Rough (deštník deštník) (lat. Lepiota Aspera, Agaricus Asper, Lepiota Acutesquamosa) - nepoživatelné houby. Houba klobouk fleece, od 7 do 15 cm v průměru, nažloutlé hnědé nebo cihlové barvy. V mladých kopiích má prach-plst, tvar vajec, s věkem se otevře a pokryté rezavými stupnicí. Noha s výškou 7-12 cm a průměr od 1 do 1,5 cm má formu válce, na základně - krvavé vzdělávání ve formě hlízy. Barevné nohy světle žluté, s mírně znatelnými pruhy. Filmový kroužek je poměrně široký, bílý, s sotva rozlišitelnými váhami hnědé. Časté, bílé nebo nažloutlé talíře. Houbová buničina s ostře nepříjemný zápach, akutní a hořká chuť. Veřejné stravitelné deštní zastřešující houby rostou v evropských zemích, Severní Americe a v severní části afrického kontinentu. Ovoce od srpna do října.

Dvojité a podobné typy houby deštníků

Rostoucí houbový deštník v zahradě

Ale zvláštní pozornost by měla být věnována dvojčatům, podobným mnoha botanickým parametrům. Především může být deštník zaměňován s konvenční agaritou kvůli charakteristickým stupnicím na klobouku.

Amora, kterou jsou tvořeni z pokrytých starých hub a v průběhu času je to slabší a zcela zmizí. Houba-deštník, naopak, váhy se objevují s věkem a centrální část zůstává tmavá a hladká.

Kromě toho existuje řada zastřešujících hub, která se nedoporučuje být použita v potravinách v důsledku nepříjemné chuti nebo dokonce nebezpečných vlastností:

 • Acusevamosis - fialový stín a nepříjemný zápach;
 • Masteoide - malý klobouk 8-10 cm, zrnité váhy, sněhobílé talíře;
 • Maso a načervenalé houby, o průměru asi 2-6 cm.
 • chlorofyllum olovnatý přístřešek;
 • Chlorofyllum tmavě hnědá;
 • Amanita spíž;
 • Amanitory páchnoucí;

Je tedy lepší sbírat dospělé a velké houby, které jsou viditelné všechny charakteristické botanické značky. Zvláště se jedná o hnědé a načervenalé odstíny. Díky tomu můžete zjistit, jak rozlišit houbový deštník z dvojčat. Jedlé pestré a červenat typy silně vyčnívají na pozadí jiných druhů.

Metody přípravy jedlých deštníků

Rostoucí houbový deštník v lese

Mladé čepice mohou smažení na mřížce nebo v břehu, někdy v syrové formě deštníku v salátech a sendviči. Typicky, tvrdé nohy, zpravidla, uspořádat a sdílené v prášku, což je koření s výraznou houbovou chutí a vůní. Sušené nohy nemohou být peated, ale plně vařit v polévkách. Starší houby s hustou buničinou lze použít pro. Před kulinářským zpracováním musí být houba vyčištěna z tvrdých stupnic.

Pro deštníky vyberte velký počet technologií:

 • marinovaný;
 • sušené;
 • Slaný;
 • vařený.

Jídla z deštníku Jedlé houby:

 • vývary;
 • omáčky;
 • druhý;
 • saláty;
 • Výplně pro palačinky a koláče.

Smažený

Houbový deštník

Budou vyžadovány následující komponenty:

 • Odrůdy deštníků - 1 kg;
 • Krémová -50 g, rostlinný olej - 100 g;
 • Kuřecí vejce - 3 ks.;
 • mouka - 5 lžíce;
 • Mléko - 50 ml;
 • Sůl a pepř přidat podle chuti.

Pro smažení, pouze horní hlavy, jsou vyčištěny povrchové stupnice, promyty a nakrájíme na stejné části. Houby jsou sníženy v šlehačkové hmoty kuřecích vajec, čerstvého mléka a vysoce kvalitní mouky. Smažte, střídavě různé typy olejů. Sůl a černé papriky jsou umístěny na houbách na obou stranách. Ukazuje podobnost vaření s masem v obilí. Jarní smažení kůže a samostatné díly klobouky. Pečení do zlaté kůry.

Pro smažení, pouze horní hlavy, jsou vyčištěny povrchové stupnice, promyty a nakrájíme na stejné části. Vezměte si velké klobouky, v průměru dosahující až 40 cm. Pro jednu podávat dost 1 hlavy.

Komponenty jídel:

 • Pestrové deštníky - 700 g;
 • Kuřecí vejce - 2 kusy;
 • Žárovky - 2 kusy;
 • Mouka - 3 st. lžíce;
 • Pevný stupeň sýrů - 200 g;
 • RAM. Olej - 100 ml.

Pro speciální chuťové pocity je tráva přidána - koření, pepř a sůl. Klobouky čisté a umyje. Vejce se šlehají s moukou hmotností, vytváří homogenní směs, která solená, pepř a nasycení kořením. Funkce technologie je, že hlavy nejsou vařeny předem a pánev na povrchu horkého povrchu. Smaže na slabém ohni. Cibule jsou rozdrceny a položeny v hotovém misku, pokryté vrcholem zarostlou sýrem. Celá hmota je pokryta víkem a odejde na hašení až do plného roztavení hmoty sýrů. V deskách spolu s houbami krásně umístěné zelené letáky.

Pečený v troubě

Bude nutné přijmout následující složky:

 • Houby klobouky - 8-10 kusů;
 • Kuřecí vejce - 3 kusy;
 • strouhanka;
 • Pevný sýr - 200 g.

Sůl a česnek na chuť. Miska je vhodná jako komplexní příloha do brambor nebo makaronamu. První porazit vejce. Každý kus houby je spuštěn do vařené směsi, poté spočítejte v strouhankách. Všechny kusy mají plech a vloženy do trouby. Téměř hotová miska se odstraní a pokrytá sevřeným sýrem, pak se znovu zapečedí.

Přínos a poškození

Houbový deštník

Mluvit o prospěšných vlastnostech uvažovaného druhu by stačilo zmínit jejich bohaté vlákno (5,2 g / 100 g) a aminokyselin. Je však důležitější, že množství deštníků draselného obsažené v houbách o 16% splňuje denní potřebu tohoto prvku a skupinové vitamíny v nich jsou ještě větší než v některých obilovinách a zelenině. Ti, kteří mají problémy s nadváhou, jsou užitečné zahrnout do napájecího zabezpečovacího grafu deštníků díky jejich nízkému obsahu kalorií, malý hypoglykemický index.

Kromě nutriční hodnoty mají terapeutické vlastnosti: používají se pro výrobu výfukových plynů a informací pro léčbu revmatismu, dnu, hnisavými ranami a dokonce i nádorových formací.

Omezte použití deštníku houby následuje jevy pankreatitidy a ošetřovatelské matky a děti do 5 let se nedoporučují vůbec.

Dodržování pravidel pro sběr a přípravu houby slunečníky, mírné, s přihlédnutím k individuálnímu stavu spotřeby těla, zajistí přítomnost ve stravě lahodného a velmi užitečného produktu.

Chov hub deštník

Houba deštník je pestiček patřící k rodině žampiony, to znamená, že je blízký příbuzný Sampinone Garden - to velmi, což představuje 80% světových umělých pěstovaných hub. Nicméně, navzdory takovým významným rhodation, samotný houba-deštník ještě nebyl "domácí". Přestože se pokusy o jeho umělou kultivaci vyskytují neustále, ekonomicky zvuková technologie ještě nebyla nalezena.

Navzdory tvrdohlavosti deštníku zůstane divoké houby, je stále možné chovat pro osobní účely. Na garantovaných vysokých plodinách zde samozřejmě nemluvíme, ale pro rodinný stůl pěstování kbelíku - dva z těchto hub je stále možné. Hlavní věc, pečlivě prozkoumat fotografii houbového deštníku z jedlých a jedovatých dvojčat, aby náhodně nezačala chovat Amansor.

Rostoucí houbový deštník v zahradě

Houbový deštník

Pokud najednou nevíte, jsme rádi, že vás osvíceni, že houby násobí dvěma způsoby:

 1. Přes gribnitsa. To je druh oddenek nebo podzemní část kolonie hub, která roste nadzemní část, nazvaná skutečnou houbu.
 2. Spory. Něco jako semena (pouze méně), které jsou vyzrálé v houbovém klobouku.

Vzhledem k tomu, že pěstování deštníků stále zůstává mnoho jednotlivých a velmi malých amatérů zahradníků, nebudete moci koupit hubnutí kdekoli. Jediný způsob, jak to dostat - vykopat v lese sami. Nicméně pravděpodobnost, že po transplantaci to trvá na novém místě, extrémně malá.

Koupit spory budou také selhat. Ale můžete je dostat sám - v lese. Chcete-li to udělat, najděte starý ochucený houbový deštník, přiveďte ho domů a zasít na pozemku. Setí je následující: houbový klobouk je potrestán na větvi stromu nebo suspendovat jiným způsobem (alespoň na laně) nad místem, kde jsou plánovány houby. V suspendovaném stavu, houby schne, a spory uvnitř klobouků jsou zrání a časem, padající na zem, setí.

Aby byla zajištěna alespoň minimální šance, že houbový deštník je připojen k úseku. Deštník miluje půdu bohatou do vápníku, takže stojí za to pomáhat posteli s oxidem oxidem uhličitým. Mimochodem, jak je uvedeno výše, deštník souvisí se žampiony a jejich pěstování dnes je kladen na tok, který se projevuje, včetně hojnosti na trhu hotových koncentrátů pro půdu. Tyto koncentráty jsou vhodné pro houbový deštník.

Rostoucí houbový deštník v lese

A přesto houbový deštník se mění velmi vybíravý houby, a proto jeho úspěšný chov na domácím pozemku bude spíše vzácné štěstí než přirozený výsledek. Praxe ukazuje, že úspěšnější pokusy o kultivaci budou v případě, že je možné udělat v přirozeném pěstování hub, to je v lese.

Použití zvláštního úsilí v tomto případě nemusíte. Jen vzít a zavěsit staré pekelné čepice přímo přes místo, kde je odřízli. Takže simulovat přirozenou reprodukci rakve, ale rozšiřujeme pouze setí. Pokud v přirozených podmínkách, houby vylévají všechny spory pod sebe, protože se mohou stydět pouze některé z nich, pak je postřikovat do poloměru několika metrů, můžete snížit konkurenci mezi spory, což zvýší celkový počet výstřely.

Jak vidíte, aplikujte speciální úsilí o chovné houby v lese. Jednoduché, když sbíráme plodiny mladých deštníků, staré houby procházejí po nejbližší pobočce. Peněžní náklady - nula. Časové náklady - 5-10 sekund na jednom klobouku. Budete překvapeni, ale každý rok během sbírky hub, můžete výrazně (několikrát) zvýšit výnos lesa.