Syroezha

Kde a kdy Gribes pěstuje žebra?

Kde a kdy Gribes pěstuje žebra?

Syozhka - některé z nejčastějších houb. Rostou v Evropě, Rusku, Asii a Americe: z Arktidy do tropů, ale v drtivé většině jsou obyvatelé středních zeměpisných šířek. Některé druhy jsou dokonce v Africe.

Symbodies žijí v symbióze, t.E. vzájemně prospěšné partnerství, s mnoha typy stromů) (v závislosti na typu houby) (dub, buk, smrk, habr, bříza, topol, lipové, borovice, olše, osika), a v některých případech se keři a bylinnými rostlinami a Proto rozšířené ve všech typech lesů: jehličnatých, listnatých, smíšených. Různé druhy dávají přednost různým půdám: hydratační, písčité, mokřady. Houby jsou ovoce od jara na podzim, ale hlavní sezóna sýrů dělá - srpen-září, protože v této době se objeví nejvíce aktivně.

RAW: popis

Čepice

Ovocné tělo tvarohových tvarovek se skládá z klobouku a nohou. Tvar klobouku se mění, jak rostou a vyvinuty. U mladých surovin se stává půlkruhový, téměř sférický, polo-sám, pak se stává konvexní nebo konvexní-prostaty a staré houby jsou ploché s konkávním středem nebo nálevkou.

Hrany klobouků v různých typech tvarohových kolejí mohou být zvlněny, vlnitý zakřivený, tuberculle nebo hladkou, se mění s věkem. Jeden druh okraje jsou přímé, jiné - snížené nebo zvednuty. Velikosti uzávěrů se pohybují od 2 do 15 cm.

Kůže pokrývající klobouk, a to i v houbách jednoho typu může být:

 • hladký, smáčený a lepidlo;
 • buď suchý, matný, jemně sametový.

Lepicí plocha s časem lze naplnit a někdy je to zaschnout.

Kůže z meakty Cap se zaostává různými způsoby:

 • Snadné (v birch žvýkání (lat. RussulaBetularum);
 • Až do poloviny (v solárním solaru (lat. RussulaSolaris);
 • Pouze kolem okraje (v syrovém zlatě (lat. RussulaAurea).

Barva surového klobouku zahrnuje téměř všechny odstíny solárního spektra: červená, žlutá, zelená, fialová, modravá, hnědá. Barva není vždy monofonní: někdy je to s nerovnoměrnými skvrnami a různými barevnými přechody, jako by spalování na slunci.

Gimentoform

RAW: popis

Hymenoforma surového nebo spodního povrchu klobouku, sestává ze širokých nebo těsně překvapených desek s jinou délkou, tloušťkou, frekvencí a barvou. Desky plodin mohou být bílé, světle žluté, světle krém, mírně růžový, okr, citronová žlutá.

Noha

Častěji jsou suroviny s válcovými, správnými nohami, méně často - s erosenovoidy (olivy zmačkaný (lat (lat). R.Olivacea), Maulladovoid (zlatý syrový (lat. R. Aurea), válcové, ale zúžené na základnu (potrava syrová nebo jedlá (lat. R. Vesca). Noha připojená ke středu klobouku. Její tělo se mění s věkem, mohou být provedeny mladé houby, t. E. volný, appatured nebo hustý. Jak souhlasí, objeví se v něm dutiny, stává se houbovitým a křehkým. Barva nohy se děje obě světlo: bílá, nažloutlá, krémová, narůžová a tmavá: šedá nebo hnědá. Ve své nadaci mohou být přítomny rezavé skvrny, jako je zelený žvýkání (lat. R.aeruginea). Povrchové nohy hladké, nahé, hedvábné nebo sametové, s věkem mohou být mírně vrásčité.

Buničina čepiček, většinou bílý nebo velmi lehký stín, tlustý nebo tenký - nemá vůni nebo mít slabou aroma a jinou chuť. S zlomeninou ovocných těl plodin, mléčná šťáva nevyniká.

Desky, maso a nohy syrů jsou velmi křehké. Křehkost a křehkost těchto hub poskytují sférocisty - speciální skupiny bublinných buněk, které jsou v tělo ovoce.

Spore prášek

Různá barva a spór prášek surovin: whiteish, smetana, světelná krém, žlutá, světle-okr.

Jedlé typy tvarohových tvarohů

Jedlé sokyně číslované několik desítek. Ne všichni rostou v Rusku, někteří jsou vzácní. Většina vrcholů je malovaná v šedozelených, žlutých nebo modrých tónech.

Jídlo

Jedlé typy tvarohových tvarohů

Potravinový sýr - jeden z nejkrásnějších odrůd. Roste s půlkruhovým hrotem, který je pak vyrovnán, ve středu je shovívavost. Barva hnědá s různými odstíny: šedá, lilac, béžová, zelená, - jsou bílé houby. Kůže odstranila polovinu. Pod kloboukem jsou jasně viditelné časté světelné desky, ve kterých spory ve tvaru vejce nebo vejce.

Noha - hladký válec, bez zhluštiny. Spodní část je žlutý sušička nebo stejná jako klobouk. Střední těsná, křupavá, se slabou maticí chuť.

Sbírka začíná uprostřed léta a končí v září. Houby se nacházejí v lese s jehličnatými nebo listnatými stromy. Nedaleko často roste související šedá odrůda.

Rozčilený

Nepoživatelné susgings

Cheinging Raging má velký klobouk o průměru až 10 cm. Postupně se změní na plochý a nálevkový. Zábradle kůže, purpurové skvrny jsou viditelné. Když je ve dvoře suchý, matte, v dešti se stává sametovým nebo lesklým, je snadné čistit. Destičky jsou míchány s nohou.

Noha připomíná kubarku nebo mace, má odstín červené karmie. Na vrstvě se stává dronem, odtud a jméno houby. Středního čistého, získává nažloutlý tón po řezu. Po vysušení, výrazný vůně krevet. Houba je v symbióze s borovicemi a vánočními stromy.

Bolotnaya

Jak sbírat plodiny

Sýr bolotnaya - jeden z nejkrásnějších odrůd. Na rozdíl od jiných jedlých odrůd má červený odstín klobouku, které staré tělo se stávají oranžovou. Top maso a konvexní. Desky jsou časté, existují rozvětvené, rostou do nohy. Jsou hnědé nebo krémové žluté.

Noha má asi 10 cm, průměrnou tloušťku, podobá vřetena nebo makléře. Uvnitř duté, horní malované v růžové barvě. Mladé sýrové houby mají hustou povinnost, která se časem uvolní. Intenzivní doba nabídky je na konci léta a první týdny podzimu. Výhled roste v listnatých a smíšených lesích. Mycelium roste s kořenovým systémem dubu, smrku, borovice, bříza.

Wilshaw

Jak rozlišovat od bledého listu

Divoký sýr má nálevkovitý klobouk, 5-12 cm. Je natřena v různých odstínech hnědé, někdy šedé, žluté nebo nazelenané, s olivovým speckem uprostřed. Desky rostou a spustí dolů, mají smetanou, zelenou a žlutou, s malými hnědými stavy. Kůže je suchá shora, vyjmuta pouze na okrajích.

Noha zužuje knihu, silná. Po dešti jsou na něm tvořeny žluté skvrny. Průměr je hustý, kůra, na vrstvě mírně žlutá. Roste vedle listnatých stromů, dozrává blíže k podzimu, houby jde do malých kapel.

Burro-fialová

První pomoc pro otravy houby

Syrový fialový surový má fleecový klobouk s vlnitými hranami, trychtýřový tvar. Barva fialová s hnědým odstínem, někdy burgundsko. Kůže ve středu lepidla, je suchý, s matným třpytem. Destičky BRANTED A Pěstovaly na nohu. Nejprve jsou mléčné bílé, protože argument zápasí ztmavne.

Nohy mají zahuštění ve středu, základna je úzká, s nažloutlou. Uprostřed volné, snadno přestávky. Mycelium vstoupí do symbiózy s břízy a vánoční stromky. Sbírejte sklizeň radit na začátku podzimu: pak houba roste podle skupiny.

Modrý

Příznivé funkce

Lazorusný nebo modrý jedlý, veselá má barvu připomínající Ametyst. Někdy jsou viditelné olivové, fialové odstíny. Má hustý a tlustý klobouk, kůže je snadno odstraněna, pokrytá výtokem pavouka SIZY. Destičky jsou tlusté, na základně jsou rozvětvené.

Noha surové zesílené, alternativní výše, bílá, struktura se liší od hustého na houbovitě. Mladé houby jsou pokryty sametem. Středem se snadno rozbije, sladší, bez chuti. Tento druh se nachází pod vánoční stromky v srpnu a září.

Bílý

Metody vaření

Russule Bílá Syroezhka nebo krymská, má střední horní část špinavé bílé barvy. Uprostřed je konkávní, hrany jsou malé zvlněné nebo rovné. Dolní desky jsou malé a časté, mají zelenavý odstín. Noha je krátká a zahuštěná, uprostřed je hustý. Suroviny tohoto druhu jsou připomínány Freakem, ale po řezání se mléčná šťáva neobjeví. Chuť houby s hořčicí. Odrůda roste mezi smíšené stromy, shromažďují se až do začátku října.

Girish

Léčivé vlastnosti

Rubeya Musevianův surový má tenký klobouk, plochý nebo s malým zubem zřady, hrany s drážkami. Shora, houba má cihlu nebo hnědý-lilac, v čase mizí. Destičky rostou hustě, nejprve jsou bílé, časem se stanou béžovou, rozvětvenou v blízkosti nohou a jsou křičí s ním. Kůže je dobře odstraněna, v dešti se stává špinavý.

Noha má formu vřetena nebo válce, tlustý, na řezu najde špinavou žlutou barvu. Změlejší nohy houbovité nebo husté. Muž je křehký, žloutnutí, když je poškozen. Chuť této chuti je osvědčená, nemá chuť. Roste pod vánoční stromky, borovice, beaty, duby, jedle.

Černá

Hrum a kontraindikace

Priary černá nebo černá odrůda odkazuje na podmíněně jedlé skupiny. Buničina má lehkou hořčici, ale ne jedovatý. Klobouk vyrobený z konvexu se změní na byt, s centrálním odsazením. Hnědá barva, pak téměř černá, uprostřed intenzivnější. Ve stárnutí houby se na povrchu objevují praskliny. Kůže s vysokou vlhkostí lepkavý, na něm odpadky, jehly, padlé listy.

Gimentofor růžová hnědá, někdy černá. Plameny zahuštěné a vzácné. Noha je protáhlá a válcová, první bílá, pak hnědá. Na řezu se tělo stává růžovou. Výhled roste v lesích Západní Sibiře, Karelia a v západní Evropě.

Nazelenalý nebo šupinatý

Syroezha

Nazelenalý nebo šupinatý na začátku života má půlkruhový hrot, pak se ve středu objeví chytil, hrany se otočí. Zelená nebo šedozelená barva. Kůže na periferních trhlinách, má malé váhy shora, je snadné čistit. Destičky jsou vzácné, v mladých kopiích jsou bílé, ve starých paletách.

Noha je maso a husté, ve formě válce. Tělo má originální maticí chuť. Je považován za jeden z nejkrásnějších, záchranných záchvatů pro smažení, hašení, marinace. Podzimní odrůda se objeví v září, roste v listnatém lese, preferuje kyselé půdy.

Páchnoucí nebo jelen

Syroezha

Páchnoucí, voyty, vepřový nebo tolfolnik, je považován za podmíněně jedlé houby, má hořčici. Polovina první napůl hlavě, pak narovná. Barva klobouku se stane s fialovým, fialovým, hnědým, olivovými odstíny. Kůži top pokrytý hlenem, hrubý. Destičky jsou špinavé a bílé, tmavé šťávy izolované během poškození.

Noha zesílená, hustá, s načervenalým odstínem, který se ve starých houbách stává šedou. Středem masa se stává hnědou na řezu. Jméno přijato z důvodu zajímavého zápachu. Někdo ho porovnává s děle, někdo voňavý připomíná mandle nebo interpretaci. Takže prasata nejsou pyšná, jsou pre-namočené, pak suší v několika vodách. Jsou vhodné pro solení a přívěsky.

Zlatý

Syroezha

Vzácná zlatá odrůda se vyskytuje v širokých lesích. Klobouk z půlkruhu se postupně promění v bytu s mírným odsazením ve středu. Barva v červené žluté, oranžové a cihlové tóny připomínající zlato. Vzácné desky, s větvením, OH barvy.

Noha je hustá, voidy se objevují ve starých houbách. Povrch hrubý, šupinatý. Bílý odstín, postupně zuřící. Uprostřed první silné, ale s věkem změkčením. Neexistuje vůně, chuť měkký, sladký.

Mandle nebo lavrovishnevaya

Syroezha

Mandle nebo Lavirovnee má konvexní čepici, která v mládí je konkávní. Barva nejprve připomíná žlutou OKHRU, pak se stává hnědou. Desky jsou časté, s ostrými hranami, ve stáří získávají rezavé barvy.

Cylindrická noha, utopená, masitá. Tento sýr je trochu hořící chuti, má výraznou mandlovou vůni, protože se nazývá mandle. Výhled roste v listnatých nebo smíšených lesích, mycelium tvoří symbiózu s duby a beats.

Nepoživatelné susgings

V rodu sýrů a tam jsou prakticky žádné skutečně jedovaté houby. Někteří druhy akumulují malé množství toxinů, které mohou způsobit poruchu žaludku, podráždění sliznice nebo akutní gastritidy. Ale smrtící otrava těchto hub nejsou pevné.

Nepoživatelné odrůdy jsou hořké, někdy hořící chuť, proto nejsou vhodné pro sběr a vaření. Nejelednější červené klobouky mají růžový stín na řezu. Ale existují výjimky.

Křehký

Syroezha

Syroda křehká malá velikost, klobouk je asi 6 cm v průměru, má plochý tvar se slabým odsazením. Polyvová fialová barva s červenými, hnědými zelenými a šedými nečistotami. Skinová sliznice, snadno čistit. Desky vzácné, volné, se zářezem podél okrajů.

Noha ve formě obočí nebo válce, první bílou barvu, pak žlutá. Střed je hustý, s věkem se uvolní. Křehké maso, její barva je bílá nebo nažloutlá. Aroma je sladká, chuť je hořká, pak houba je považována za nepoženěný.

Růžový

Rose surový je považován za podmíněný a jedlý. Ve vzhledu se podobá vzdálené rhodium - jedlé sýrové hygr. Má hořkou chuť, ale zmizí po loku a dlouhém vaření. Hlavičský klobouk bez promáčknutí. Barva z tmavě červené až bledě růžové. Suchá kůže, hlen se objeví pouze v mokrém počasí. Destičky jsou těsně přiléhající k sobě, mají růžový stín.

Noha je pevná, má formu válce. Střed je hustý, ale snadno se rozpadne. Tyto houby se nacházejí v jehličnatých přistáních. Zbavte se nepříjemné chuti, make-up sýr asi 5 hodin je dumping ve vodě. Pak je nutné přerušit 1,5-2 hodiny, 1-2 krát vypouštěná voda.

Červené

Červený sýr nebo krvavá červená, pojmenovaná tak kvůli jasné barevné klobouky. Je zahuštěný, s špatně odnímatelnou kůží. Někdy získává fialové, fialové odstíny, ve stáří mizí. Destičky jsou časté, rozvětvené, jdou na nohu, první whiten, pak získávají krémový odstín.

Noha ve formě válce, s růžovou nebo načervenalou barvou, ve spodní části žlutých. Uvnitř poloviny. Průměr je hustý, pod kůží samotnou růžovou. Chuť hořká a žíravina, má ovoce chuť. Pokud jsou takové sladkosti syrové, je snadné získat závažnou poruchu žaludku.

Mair

Syroezha

Mairův sýr nebo med, roste v mnoha evropských zemích, se nachází v bukových lesích. Klobouk Nejsem první krvavá červená, pak se stává růžovou. Tvar sférické, pak se stává konvexním, s mírným tlakem ve středu. Časté desky bělavé v mladých houbách a smetany - starý.

Válcová noha s mírným růžovým odstínem, na základně hnědé žluté. Průměr je hustý, načervenalý na vrstvě, má medu-ovocný zápach. Chuť sýra tohoto druhu je žíravá, hořká a pálení. Je považován za jedovatý, v syrové formě způsobuje poruchu žaludku.

Kel

Celle sýr má fialově purpurovou, fialovou nebo fialový klobouk, někdy nazelenalý kolem okrajů. Nejprve roste pomocí půlkruhu, pak se stává plochým a po výběru okraje se hrany ohýbají. Destičky jsou bílé, s věkem se stávají špinavými nebo smetany, rostou širokou a vyrůstají do nohy. Skar je špatně odstraněn, jen kolem okraje.

Lehátka ve tvaru válce namalovaná do intenzivní růžová fialová barva. Shora hladký, s mírným okrajem, vnitřní část je hustá. Tělo je suché a křehké, pod pleťovou fialovou, žloutnutí na vrstvě. Vůně slabá, s lehkými ovocnými poznámkami. Chuť hořká a žíravina. Houba nead, ale bít nádobí, kazí všechny houby.

Zhggoundaya

Syroezha

Syroezhka Zhghead se setkává v lesích všech typů. V nečervenějším klobouku, v mládí půlkruhu, pak se stává plochým. Bílé desky, ve stáří žluté. Kůže je dobře oddělená. Noha má slabý růžový stín, válcový tvar. Ochutnejte hořké a hoření.

Druh je považován za slabý jedovatý. Houba obsahuje malé dávky muskarinu. Úmrtí po použití tohoto druhu není zaznamenán, ale je schopen způsobit vážné žaludeční problémy.

Jak sbírat plodiny

Syroezhka - jedlé křehké houby, snadno se rozbije. Je nutné jej sbírat v koši, neuvedli příliš mnoho na sebe. Nalezení hub by mělo být pod stromem, mladé exempláře se schovávají v podestýlce, je to úhledně rychle, aby nedošlo k poškození klobouků. Noha je řez s ostrým nožem. Nutně se podívat na základnu, aby se nemohl zaměnit s jedovatými houbami. Před uvedením naleznete v košíku, je zkontrolován na přítomnost červů. Pokud je jich mnoho z nich, houba je lepší hodit: to zbytek infikuje.

Jak rozlišovat od bledého listu

Nejjednodušší houba v našich lesích je bledá vazba. Vypadá jako syrový.

Popis a rozlišovací vlastnosti listu:

 • Mladá houba má ovoidový tvar, starý klobouk je plochý, bez promáčknutí.
 • Barva nazelenalý, světle žlutá, žlutá, žlutozelená.
 • Noha je 3-5 cm, malovaná jako klobouk, jen zapalovač, ve starých kopiích dutiny.
 • Ve spodní části je charakteristická vejce ve tvaru vajec.
 • Pod víčkem na noze lze vidět hustý kruh.
 • Buničina necítí, nikdy není vidět na řezu, takže se rozpadne nebo žlutá.

Zde jsou některé funkce, které by měly být věnovány diferenciaci 2 druhů:

 • Jedlé houby nemá žádný prsten na noze
 • Noha je vždy silnější než bledá muchomůrka a ve vztahu k klobouku, nejvíce jedlých druhů je bílá nebo mírně nažloutlá, to se stane růžová s červenými klobouky.
 • Ve spodní části není nikdy zahušťování.
 • Červy bledý sýr nejí - je vždy celek.

Jedovaté jsou nejen ovocnými těly listování, ale také spory. Pokud strom roste pod stromem a cheerebread pěstuje, jedlé houby nemůže sbírat. Spory jedovatého, a on se stává nebezpečným. Také vyhnout vychystávání bobulí, které rostou blízko bledě.

První pomoc pro otravy houby

Syroezha

Ačkoli, jak jsme již napsali, subígings nepředstavují silné nebezpečí pro lidské zdraví, avšak i s mírnou otravou bude toxická houba vyžadovat naléhavou pomoc. V případě surovin bude vyžadováno oplachování úst, případně volání zvracení a mytí žaludku. V případě závažné otravy mohou být jedovaté houby poraženy gastrointestinálním traktem, kardiovaskulárním systémem, CNS, játrem a ledvinami. Je důležité pomoci při prvních příznakech otravy.

Vzhledem k tomu, například léčba lézí způsobené bledou surzenstvím, vedený druhý den, bude již marně. Různé jedovaté houby způsobují speciální důsledky, když se používají dovnitř, ale bude průjmu, zvracení, bolest žaludku. První známky otravy se mohou projevit v různých časech, v závislosti na jíst houby. Takže například bledá rafinace otrava se projeví do 8-18 hodin, čáry - po 6-10 hodinách, hrnky - po 30 minutách, buď 2-6 hodin, falešný hádka - po 1-6 hodinách. Vyjměte jed z těla pomocí zvracení.

To je způsobeno pitím sklenice teplé vody s 1 lžící soli nebo 1 lžičky hořčice. Můžete také vyvolat zvracení, pít velké množství chladné vody, a pak stisknout dva prsty do kořene jazyka. Ujistěte se, že si umyjte žaludek. Po postupu musí osoba používat aktivované uhlí (1-2 tablety na 1 kg hmotnosti). Jak vidíte, odrůdy sýrů dělá hodně. Bohužel není vždy snadné rozlišovat jedlý a nesnesitelný sýr. Někdy nebude schopen pomoci ani takovým charakteristikám jako barva, vůně a chuť. Pamatujte si: S nejmenším pochybností, dobré houby nebo jedovaté, je lepší se ho zbavit.

Příznivé funkce

Je-li nutné tělo neškodně vyčistit, je nejlepší použít suroviny, které by to mohlo udělat, což, na rozdíl od léků bude nejen odečtena, ale také pomáhají se skryté s užitečnými látkami. Jsou nepostradatelné pro lidi s onemocněním gastrointestinálního traktu. Malý obsah kalorií bude určitě potěšit sedět na dietě a neustále po jejich ženské postavě. Houby jsou výživné, mohou být rychle nasyceny, ale zároveň nevedou k obezitě a nevytvářejí nepohodlí v žaludku. Kromě toho, užitečnost sýra dělá obsah v nich Lecitin - tato látka je velmi dobře postižena lidským tělem, protože se cholesterol snižuje, a proto riziko získání onemocnění. Ne tak dávno, mírná barevná krása se stala populární mezi syrovými potravinami. Vědci zjistili, že obsahuje velmi důležitý enzym Rasulul - Je to neocenitelný, protože pomáhá srst s mlékem.

Metody vaření

Syroezha

Existuje několik způsobů, jak vařit a dát sýr v zimě. Jsou chyceni, marinují, zmrazené, smažit a uhasit. Billet nebere moc času, protože tyto houby se snadno čistí a umyje.

Soled Salty

Složky:

 • Houby (syrové) - 1 kilogram;
 • Voda je 1 litr;
 • Sůl - 60 gramů;
 • Karafiát - 5 kusů;
 • Pepřová voňavá (Polka Dot) - 10 kusů;
 • Bay Leaf - 5 kusů.

Metoda vaření:

 1. Jasné houby, nechat ve studené vodě po dobu dvou hodin, pak opláchněte dobře.
 2. Ve vroucí vodě dát sůl, koření a houby.
 3. Poté, co houby spadají na dno pánve, musí být odstraněny z ohně, rozkládají se na bankách, nalévat solanky a zavřít plastovou víčku.

Marinovaný cheaming

Složky:

 • Houby (syrové) - 1 kilogram;
 • Voda - 0,5 litrů;
 • Sůl - 1 lžíce;
 • Cukr - 1 lžička;
 • Kyselina octová - 1 lžička;
 • Karafiát - 5 kusů;
 • Pepřová černá (Polka Dot) - 10 kusů;
 • Bay list - 5 kusů;
 • Dill semena - 1 lžička.

Metoda vaření:

 1. Přiveďte vodu do varu, přidejte k němu sůl, cukr, koření a dát houby.
 2. Padřící houby po dobu 20 minut je musíte rozkládat na sterilizovaných bankách, nalít marinádu a clog plastové víčky.

Skladujte houby v lednici nebo sklepě. Výrobky konzervovaných sýrů jsou připraveny k jídlu deset dní po vaření. Z nich můžete připravit širokou škálu jídel.

Léčivé vlastnosti

Syroezha

Zástupci tohoto druhu obsahují v jeho složení vitamíny B1, B2, PP, E a C. Některé druhy mají antibakteriální vlastnosti, pomáhají vyrovnat se s kožními chorobami. Syozhka je velmi výživná kvůli vysokému obsahu bílkovin a zároveň nízko kalorií, která umožňuje být použity při přípravě dietních jídel při jednání s přebytkem těla.

Užitečné pro onemocnění gastrointestinálního traktu. Obsahují lecitin, prevence asimilace cholesterolu. Přispívat k čištění těla. Tyto houby jsou bohaté na draslík, hořčík a fosfor, v jejich kompozici je vápník a železo.

Tyto houby získaly své jméno kvůli skutečnosti, že mohou být použity v surové formě. To je vlastně tak, ale stále nestojí za rizika, zejména protože vaření sýrů dělá - případ je zcela nekompatický.

Hrum a kontraindikace

Surová měkká struktura. Vzhledem k tomu, že jsou křehké, jsou velmi obtížné sdělit do domovského celku a rozptýlené kousky plátků jsou nepohodlné a vyčištěné.

Navzdory skutečnosti, že tyto houby nevytvářejí smysl pro gravitaci, jsou absorbovány dlouho a jejich použití by mělo být omezeno na lidi, kteří mají problémy s žaludkem a srdečním onemocněním. Děti se také nedoporučují mít tento výrobek v žádné formě. Dospělý je žádoucí omezit se k porcím nepřesahujícím 150 gramů.

Je velmi důležité být velmi opatrný při sběru houby, protože vypadají velmi podobně jako "vzdálené příbuzné" - některé jedovaté houby. Zvláště syrové s bílým kloboukem se podobá nebezpečné bledé prsty.