Žampión

Místo výskytu

Místo výskytu

Shampignon obyčejný miluje úrodnou půdu, roste v blízkosti otupělosti. Výhodné pro to je hornatý. V lesích nebo stepi. Krokové odrůdy jsou méně časté. Lidé se naučili růst velké a chutné žampiony houby v letních chatách. Existují celé farmy, kde se pektoristé pěstují na hydroponii.

Popis

Shampignon Forest (Agaricus Silvaticus), houbová rodina žampiony, lidé jsou také voláni: drahý, čepici. Struktura ovocného těla se opravdu podobá zaoblené čepici, vysazené na dlouhé noze.

Podívá se podrobněji takto:

 • Klobouk První Formulář výtečného otvoru zvonku se následně analyzuje, se stává plochým, dosahuje přibližně 15 cm v průměru, zachovává centrální tuberkulku, radiálně pokryté malými hnědými hnědými šupinami, kůžička je nejčastěji natřena v růžové šedé, existují varianty zhnědnutí a žlutohnědé barvy;
 • Jemné masité maso bílé, rychle se červenčily na přestávku, má příjemnou houbovou vůni;
 • Destičky jsou často umístěny, volné, první bílé nebo světle šedé se stávají čokoládovou hnědou;
 • Spory o elipsoid tvaru, světle hnědé;
 • Válcová délka nohy od 5 do 10 cm, tloušťku 0,5-1,5 cm, s malým otřesem na bázi, se stává dutinou, špinavým a bílým jako první, později - světle hnědá, s bílým buněčným závěsným kruhem mizí v procesu růstu. Vláknité váhy mohou být přítomny na noze.

Odrůdy Shampignon

Existuje několik klasifikací:

 • Pokud hovoříme o přítomnosti prstenců, pak se žampion o rozlišení DVKOLTSEVA a jedno-testované;
 • Pokud hovoříme o stanovišti, pak přidělíte žampionové zahrady, les a louku (gerobil). Poslední skupina zahrnuje bílé houby, transfer Champignon, rostoucí blízké bukové nebo jedle.

Každý typ žampionů má drobné vnější rozdíly a zvláštní chuť. Existují také rozdíly ve struktuře a barvě masa.

Všechny výše uvedené odrůdy jsou jedlé. Ale vyskytuje se v přírodě nepoživatelné a jedovaté žampiony, že houba by měla být schopna rozlišovat od jedlého. Existují také dvojčata houby nebo falešné žampiony, které jsou podobné popisu obyčejného žampionu. Pokud se podíváte pozorně, je snadné najít rozdíly.

Společné typy žampionů

Žampionál obyčejný (lat. Agaricus campestris)

Popis

U lidí se také nazývá přítomnost (214) nebo pecer. Tento druh champignon nezvýrazňuje šťávu, má příjemnou vůni. Můžete jíst v libovolné formě: smažené, vařené marinované. Neztrácí chuť při sušení nebo solení. Champignon roste skutečný, jako pravidlo, velké skupiny na dobré oplodněné půdě, na loukách bohatých na humus, v blízkosti hospodářských farem, na bohy blízko bydlení. Shampignon obyčejný, ovoce začíná na jaře a skončí pozdě na podzim.

Pole Shampignon (Lat. Agaricus arvensis)

Odrůdy Shampignon

V samostatné skupině, tento druh žampionů přidělil profesor botanik Jacob Schaffer v roce 1762. "Horsepo houba" - zavolejte mu Britové kvůli jeho stanovišti v místech, kde je půda bohatá na koně. Proto je vidět v blízkosti stabilní, na pastvinách, trávníky. To se také setkává s lesem Glades.

Shampignon pole má vynikající chuť. Můžete sbírat z konce května do listopadu. Pole Shampignon je vhodné v každém druhu.

Shampignonové pole se mírně liší od jejich "kolegy". Klobouk může dosáhnout až 15 cm v průměru. Na dotek, ona, hedvábně, se zbytky lopatky. Zpočátku má tvar zvonku se zabalenými hranami. Postupem času se stává prostřovaným, do stáří - downgrade.

Bílé tělo, husté, na místech, otočí se žlutou, má příjemnou vůni a sladkou chuť. Noha je těsný v mladém věku, ale v průběhu času se stává dutinou. Vláknitý, malovaný ve většině případů v barvě, která má klobouk. Z klobouku se snadno oddělí. Dobře viditelný dvouvrstvý kroužek. Výška je obvykle 5-12 cm. Tento druh champignon, sbírejte, potřebujete velmi opatrně.

Pole Champignon má velkou podobnost s bledou muchomůrkou (nazývaný lid s Bílým měsícem), což je velmi jedovatý. Byly tam případy fatální rafinérské otravy.

Jejich rozdíl v deskách spodní části klobouku. Shampignon barva růžové desky, bledé a bílé - bílá. Kromě toho, na noze bílé stuhy ve zralém věku dvě prsteny, nahoře a dole.

Forest Champignon (Lat. Agaricus Silvaticus)

Společné typy žampionů

Lidé jsou označováni jako vlčí houba. Také známý pod názvem prodejce a čepici. Užívá méně populární mezi houbami kvůli své červeném roztavení. Můžete jíst v každém druhu, dokonce i syrové. Dostal jsem své jméno kvůli mému "rezidenci". Má příjemnou vůni a vynikající chuť. Pěstování v smrku, jehličnatých lesích. Méně často ve smíšených lesích. Upřednostňuje růst v blízkosti anthills a v přísných případech na jejich vrcholu.

Opustit nebo zakřivenou nohu. Mladé houby jsou pevné, s časem se stanou dutinou. Zahušťování na dně nohy jde do tenkého blíže ke klobouku. Výška 5-10 cm. Barevné nohy špinavé šedé. Nahoře má tenký kroužek. V procesu zrání zmizí prsten.

Mladý les Champignon Hat Ophid-Blood, barva se liší od světle šedé až hnědavě hnědé v dospělosti. V tomto věku klobouk získává nataženou formu. Velikosti klobouku 5-10 cm, často a až 15. Klobouk pokrytý velkými hnědými šupinami. Tělo, na rozdíl od většiny žampionových hub, docela tenký, světlo. Když řezané červené.

Avgustovsky Champignon (Lat. Agaricus Augustus)

Podobné pohledy a jak od nich rozlišovat

Všech typů žampionů - to je největší houba. Obdržel své jméno z termínů jeho vzhledu a zrání. Najdete ji od poloviny srpna a do konce září, v polovině října. Oblíbené stanoviště jsou jehličnaté a listnaté lesy. Nemůžete se jen zřídka setkat v blízkosti anthills nebo přímo na ně. Rostoucí skupiny. Ale to není běžná houba. Setkává se tak často.

Snadná rozpoznatelná houba. Klobouk světle žlutá s hnědými šupinami. Na rozdíl od svého kolega v rodině lesa Champignon, na kterém vypadá, že společnost Champignon Augustus má základ klobouku, ne zlatý a hnědavě hnědý.

Klobouk je poměrně velký, až 15 cm v průměru. Může dosáhnout 20 cm. Je v jeho barvě tmavě oranžové nebo tmavě hnědé. Tenký. Mladé houby mají uzavřený, polotvarný klobouk. S ve věku klobouku stát se prostaty. Hrany klobouku ohraničuje velký závěsný přehoz. Výrazný rys této houby jsou hnědé vločky pokrývající klobouk.

Desky Skumpy, Zdarma. S věkem Změňte barvu od jemně růžové v mládeži, hnědavě černý ve stáří.

Dlouhá noha, silná. Uvnitř poloviny. Pokryté vločky žlutohnědé vločky. Na noze, velký závěsný, složený prsten, pod kterým jsou vahy také umístěny. Bílá žlutá barva.

Tělo žampiony z Augustu, má příjemný, mandlový zápach, masité. Na řezu změní se změnami ze žluté až hnědé. Stejně jako všechny houby tohoto druhu je bohatý na obsah fosforu a draslík, vitamíny A, B, C, RR, prohloubení na patogeny typhowu.

Champignon Augustus odkazuje se na třetí kategorii hub pro jeho potravinovou hodnotu. Velmi chutné. Použijte jej jako pravidlo, čerstvé, ale je také vhodný pro marinaci a sušení. Ale nezávěrujte je kvůli schopnosti se hromadit v těle takové škodlivé látky jako kadmia.

Zahrada Champignon (Lat. Agaricus bisporus)

Preventivní opatření

Běžné názvy tohoto druhu - Kulturní žampiony, Dvoulůžkové apartmány, pěstované žampiony.

Tento typ žampiony se nachází poměrně vzácný v přírodě. Krupice velké skupiny v silničních čísel, na kompostovaných pilotách, zahradách a polích. Nicméně, žampionová zahrada pěstovaná v průmyslových podmínkách ve více než 70 zemích. To je nejčastější pěstovaná houba.

Jeho podobnost se společností Champignon obyčejný dal vědci předpokladem, že tento druh je druh obyčejného žampionu. Ale v procesu podrobné studie v roce 1906, vědci našli významné rozdíly v těchto druhech, což jim umožnily vyvodit závěry, porovnat rozdíly, které vedly k tomu, že dvouúrovňový žampion byl proveden jako nezávislý názor.

Zahradní klobouk žampiony dosahuje v průměru 4-8cm, zaoblené, hrany ohýbané. Na konci okrajů, pozůstatky bavlny, roztrhané postele. Povrch klobouku uprostřed hladkého na lesk, podél okrajů je hladký a hladký. Champignon má tři odrůdy: bílá, krémová a hnědá, z nichž bílá a hnědá se nacházejí v přírodě a krém pouze kulturní. Masské klobouky šťavnaté a husté. Když řez růžové nebo červenat.

Pink Young Champignon desky. Časem se barva změní tmavě hnědou. Noha nese dobře vyslovený prsten. Ve výšce dosahuje 4-10 cm. Má válcový tvar. Stává se to jak plněné, tak téměř polovina. Většinou bílý, to se děje s hnědými skvrnami. Kroužek bílá barva. Má charakteristickou houbovou vůni a kyselou chuť.

Kvůli jeho vkusu získal velkou popularitu. Proto pěstován ve velmi velkých množstvích v mnoha zemích světa, stejně jako v individuální ekonomice.

Champignon jasně uzlík (lat. Agaricus abruptibulbus)

Užitečné vlastnosti Pechurch

Jiná jména této houby: mandle, champignon mandle, žampignon bílý, žampionový kulturní, žampiony jasně uzbu.

Habitat Champignon křivka - jehličnaté, jedle lesy. Miluje se usadit se na krmení jedle. Se objeví docela brzy v červnu. A objeví se v malých skupinách nebo osamělých jednotlivcích. Blíže k podzimní křivce žampiony "kombinuje" ve více rodinách, číslování 10-15 a někdy až 30 ks.

Klobouk ve svém průměru dosahuje 8-12cm (někdy tam jsou houby do 20 cm). V raném věku má zaoblené, vejce ve tvaru vejce, uzavřený tvar, pokrytý uvnitř okrajů. Čistá bílá barva. Postupem času je klobouk odhalen a je otevřen, mění se svou barvu na světle růžovou, někdy s fialovým odstínem. Má hedvábný povrch. Maso není masité, tenké. Při stisknutí mírně žluté.

Talíře v křivce žampiony časté, volné, neovlivněné nohou. Mladý věk bílý. Postupem času se barevné změny v červené barvě a v dospělém věku se stává černou a hnědou.

Hezká noha velký. V délce dosáhne 8-12cm. Válcová forma. Na základně se noha rozšiřuje a zužuje se blíže ke klobouku. Základ má charakteristický ohyb. Po ohybové noze je dutá. V horní části své části má noha široký, vlnitý závěsný prsten. Jednovrstvý kroužek, tenký. Zevnitř trochu šupinaté, s hladkým. Buničina nohou vláknité, husté a masité. Na řezu bílá, s časem mírně žlutá.

Ve své hodnotě potravin se křivka společnosti Champignon odkazuje na třetí kategorii. Lahodné, jedlé houby. Ve vaření lze použít v první a druhá jídla. Má také vynikající chuť při vychystávání a solení. Můžete sbírat od června a do října.

Champignon Dvkoltseva (Lat. Agaricus bitorquis)

Kontraindikace k použití žampionů

U lidí se také nazývá chodníku houby, jedlé, městské. To je nejkrásnější houba jeho rodiny. To nemůže být zaměňováno s jinými houbami kvůli jeho tvaru, t.na. Jeho noha je opět dvakrát, tedy jméno této houby).

Tento typ společnosti Champignon odkazuje na druhou kategorii na jeho nutriční hodnotě. Houba jedlý. Roste v širokých lesích bohatých na vlhké půdy. Kromě lesních masivů Champignon, Dvkoltseva se můžete setkat všude v městské oblasti, na straně silnic, záhonů, lůžek, parkovacích pilot, parků, zahrad a zahrad. Vzhledem k nenáročným podmínkám pěstování, Shampignon Dvkoltseva obdržel popularitu pěstování v průmyslových podmínkách a na domovských pozemcích a dachasech.

"Miluje" teplé klima. Ve vašem chuti, houba lahodné. Lze použít k pití, smažení nebo sušení.

Houbový klobouk dosahuje 12-15 cm v průměru. V raném věku je sférická, zploštěná, okraje ohnuté uvnitř. S věkem se otevře s oddaným centrem. Tlustý a hustý. Hladký. Má mnoho barevných odstínů od špinavé a bílé k utopené a dokonce hnědé.

Velmi jemné, časté a úzké desky. Volný nebo slabě překvapený. Ve své mládí jsou špinavé růžové. Časem se tmavě hnědá nebo hnědá. Tmavě hnědé spory. Na řezané maso pomalu růžová.

Nohy masité, husté. Výškové nohy 3-7 cm. Tloušťka 1,5-4 cm. Válcová noha, hladká, někdy trochu zúžená na základně. Ve velkých případech je barva stejná jako jestřáb.

Shampignon Dvkoltseva ovoce začíná od konce května a končí v listopadu, s příchodem prvního mrazu. Stejně jako všechny houby, Shampignon Dvukoltseva má majetek hromadění škodlivých látek, takže sbírání ve městech a drahá, buďte opatrní při zpracování a použití v potravinách.

Champignon tmavě červená (lat. Agaricus Haemorridarius)

Aplikace v medicíně

Tento typ champignon roste, zpravidla v listnatých lesích. Je to vzácné. Pěstování malých skupin. To lze nalézt pod padlými větvemi a stromy. Zrání sezóna - střední léto, podzim (od června do října).

Houba je poměrně velká. Klobouk dosahuje 10-12 cm v průměru. V raném věku, zvonice, s hloupým vrcholem. V průběhu času odhaluje a stává prostě. Barevné klobouky hnědé hnědé.

V dospělosti, kůži praskliny a otočí se na vláknité váhy. Buničina má měkkou chuť, bílá. Na snídani se rychle stává červenou. Má slabé kyselé.

Časté, volné talíře, světle růžová v mladých houbách a hnědé černé ve stáří. Charakteristická funkce - když se dotklo talíny červenat.

Nohy houby je špinavá bílá barva, dutina dosahuje 8-10 cm na výšku. Na základně znatelně zahušťující. Nese široký, volně závěsný prsten, hnědý. Pod kroužky nohou šetrně. Stejně jako klobouk a talíře se noha tmavě červeného žampionu bude rychle červenat při lisování nebo přestávce.

Champignon Dark Red - to je jedlé houby. Má měkkou chuť.

V průmyslovém měřítku není pěstováno. Jídlo se používá téměř v jakékoli formě. To může být manželství, dušené, smažit, suchý.

Služba Shampignon (Lat. Agaricus makrosporus)

Vlastnosti pěstování domu Peteritz

To je poměrně běžná houba. Stanoviště tohoto typu žampiony jsou docela pestré. To lze nalézt téměř ve všech evropských zemích. Roste také v Anglii, Asii, republikách transcaucasusu. Roste žampiony ze sítě hlavně na loukách bohatých na organické. Houba je velká.

Volný klobouk, bílá. V mladém věku, vláknitých, v čase praskliny na širokých talících nebo šupinách. Hrany klobouků, jak se houby zrání stává sametovou. Dosahuje průměr 25 cm. Na bílém foukaném, v krátkém čase červenat.

Talíře na kůlně osobní champignon zdarma. Velmi často. V raném věku bledě růžové nebo šedé. Postupem se talíře stávají hnědými.

Plná noha, hustý. Výška dosáhne 6-10 cm. Na základně zahuštěný. Se stane bílá nebo špinavá bílá. Páteř, někdy pokryté vločky. Bolí jeden tlustý prsten, který je pokrytý stupnicmi na spodní straně. Bílá buničina, v čase slabě červenat. V dospělé houby na závěsu mandlového zápachu se otočí do vůně alkoholu amoniaku.

Champignon LargeProorny ve své nutriční hodnotě odkazuje na houby první kategorie, která hovoří o svých prospěšných vlastnostech pro zlepšení a léčbu našeho těla. Má dobrý vkus.

Tungon pára (lat. Agaricus vaporarius)

Skladovatelnost

To je další reprezentativní pro jedlé houby rodu žampiony. Setkává se často v Rusku. Tento typ společnosti Champignon je rozšířen v celé Evropě. Roste ve smíšených lesích, na pastvinách, na loukách a v zahradách. Stejně jako všechny jeho příbuzné, preferuje dobře vařenou, bohatou organickou půdu. Je to dobré ve stínovaných místech, kde na to rovné sluneční paprsky nespadají.

Klobouk tohoto houby dosahuje průměr 7-10 cm v průměru. V mladém věku má formulář zaoblený, zvon. Časem, klobouk mění svůj tvar a stává se téměř plochým. Pokryté vzácné váhy. Na okrajích čepic jsou viditelné pro pozůstatky přehozeného. Barva - červenohnědá. Bílé maso. Mírně červenat se na přestávku.

Pod kloboukem jsou tenké talíře. Desky jsou zdarma. V raném věku existují světle růžová barva, staré houby - hnědé.

Noha parního champignona jde hluboce do půdy. To má zahuštění na základně. Její vláknitý povrch postupně chodí do hladce. V délce dosáhne 7-10 cm. V horní části jeho části nese tenké, s klikatými hranami, jediným prstenem. Těsný, masitý. Na bílé snídani se časem červenal trochu. Má vůni čekanky.

Pára champignon ve své potravinové hodnotě léčit houby třetí kategorie. Tuto houbu můžete sbírat v září-listopadu.

Stejně jako jiné typy jedlých žampionů v potravinách mohou být použity v jakékoli formě. Lahodné houby.

Shampignon malý tvarovaný (lat. Agaricus benesii)

Žampión

To je robustní houba. Povrch klobouku v procesu zrání praskliny na malé váhy. Proto jméno této houby. Roste v jehličnanech i v listnatých lesích. Můžete se také setkat na lesních hranách, lesním řezání. Ale to je vzácný zástupce rodiny žampiony.

Tento typ champignon má tlustý a masitý klobouk. V průměru dosahuje od 5 do 9 cm (vyskytuje se na 13-15 cm). V půlkruhové polokruhové, bělavé. Postupem času se stává zploštělý, prostaty, s hloupým, širokým tuberkulkem a nahnědlým barvou.

Časté, volné, bledé růžové první a hnědé v dospělosti.

Bílá noha, hustá, válcová. V horní části jeho části nese tenký, klenutý kroužek. Přes kroužek povrch nahý, růžová barva. Pod prstenem je noha pokryta nesprávnými řadami spíše velkých vloček, bělavých nebo nahnědlé barvy.

Buničina je hustá, na místech řezu je bílá, ale rychle blues. V potravinovém použití, zpravidla v čerstvé formě. To se vyskytuje v létě a na podzim. Shampignon malý-haul je považován za vynikající a jedlé houby.

Bernard Shampignon (Lat. Agaricus Bernardii)

Žampión

Jedná se o vzácné druhy žampiony, odkazuje na houby, které mají omezený rozsah jejich rostoucího. Pro tuto houbu je další název - step. V poslední době byl objeven v stepích Mongolska, ale jeho hlavní poloha je v pouštích a polotovarech Střední Asie. Roste na pouštních půdách pokrytých hustou hustou krustou. Ale nebrání mu, že by se zabránilo. Také se setkává s velmi fyziologickými půdami. Grates, jako pravidlo, skupiny. Velmi podobný žampiony obyčejné. Vyznačuje se nestabilní dvojitý prsten na noze a více šupinaté klobouku.

Bernaade Champignon Hat Barnade. Dosáhne v průměru 6-8cm (vyskytuje se 10-12 cm). Barevný gamut se pohybuje od bílé až špinavé bílé s růžovým nebo nahnědlý odstín. Postupem času se klobouk stává otevřeným nebo konvexním. Masské klobouky tlusté, měkké a masité.

Pod kloboukem volně talíře. V raném věku jsou růžové, s časem špinavou růžovou, pak získávají nahnědlý stín a nakonec se stane tmavě hnědou.

Noha této houby má nestabilní tenký prsten. Jako pravidlo, barva klobouků a nohou jsou stejné. Výška dosáhne 4-6 cm, někdy 8-9 cm. Uvnitř husté, masité. Jemný. Buničina je příjemná pro chuť a vůni. S bílým řezem se časem začne opakovat.

Podobné pohledy a jak od nich rozlišovat

Nejbližší rodina Forest Champignon - objevující se na konci léta Agaricus Augustus, jedlé houby, které je součástí třetí kategorie.

S podobností velikosti a obrysů těla ovoce jsou rozdíly následující:

 • nasycenější, olejovité tóny barevné kůžičky;
 • Přítomnost bílé, hladké, s nažloutlé vločky prsteny na noze;
 • maso husté konzistence.

Nachází se v jehličnatých lesích, kde často tvoří osady v blízkosti anthills a ovoce od srpna do listopadu.

Další jedlý double - Shampignon Lange nebo Shampignon Big Forest (Agaricus Langei). Má větší velikost, více masitého masa, blues intenzivněji na přestávce.

Tato dvojčata lesního champignona jsou houby s dobrým vkusem a můžete je sbírat bez obav. Někdy se společností Champignon Les může být zaměňován Meleler Champignon (Agaricus Moelleri). Houba je považována za slabě a individuální zdroje ho dokonce nazývají podmíněně jedlé.

Vzhledem k různé individuální citlivosti osoby na toxiny obsažené v těchto houbách, je užitečné znát následující rozdíly:

 • Ash-šedý klobouk je pokryt kouřovitým šedým, méně často hnědými šupinami, ztmavnou do středu;
 • Buničina na řezu se stává hnědou, vůně je nepříjemné;
 • Světle růžové barevné desky v mladých houbách.

Preventivní opatření

Žampión

Zpravidla je žampiony snadno rozpoznatelný mimo jiné odrůdy, protože jeho nebezpečné dvojčata jsou velmi vzácné, prakticky nebyly nalezeny v našich zeměpisných šířkách. Ale, přesto potřebujete vědět naprosto o tom, abyste se vyhnuli problémům.

Nebezpečné dvojče - Champignon False, externě vypadá velmi podobně jako jedlé houby, ale může si všimnout ostrého žloutnutí buničiny. Dalším rysem falešného šampionátu - je nalezen pouze v lese, není možné ji najít na otevřených rádech.

Nesmíme zapomenout na základní bezpečnostní pravidla, která se týkají absolutně všech hub. Nejprve nemůžete vzít ty houby, ve kterých není žádná sto procent důvěra, a za druhé, v žádném případě byste neměli dělat houby lovu v znečištěném terénu, v blízkosti hřbitovů, průmyslových podniků, silnic.

Užitečné vlastnosti Pechurch

Petering je bohatý na protein, proto může nahradit maso. Kromě proteinu obsahují aminokyseliny nezbytné pro normální provoz těla, minerálů a sacharidů. Nákup popularity a výživy. Jejich ukazatele KBJ (kalorenity, poměr proteinů, tuků a sacharidů) jsou následující: kalorický obsah je pouze 270 kcal na kg produktu a glykemický index se rovná 15 jednotek. S takovým obsahem kalorií s vysokou energetickou hodnotou v Pečer. Jen málo produktů v tabulce kalorií má takový nízký ukazatel a nemají takovou energetickou hodnotu.

Nízká kalorie má čerstvé, vařené a pečené. Sušené pektorové obsahují 2-2,5 krát více kalorií.

Také pectorists jsou držiteli záznamu v obsahu skupinových vitamínů v. Medicína ví o přítomnosti antioxidačních vlastností v nich a kyselina listová nezbytná pro zdraví žen. Také pectorists jsou bohatí na vlákno a užitečné při zvýšeném cholesterolu.

V současné době probíhají diskuse pro výhody čerstvé pectoris. Samozřejmě, čerstvý výrobek obsahuje mnohem užitečnější látky než ten, který prošel tepelným zpracováním. Ale organismus, s kultivací, jejichž insekticidy byly použity, snadno jed. Zakoupené produkty jsou lepší teplo tepelně. Chuť minulého tepelného zpracování Peteritz je mnohem lepší.

Při tepelném zpracování by měly být houby vyříznuty, a nikoli připravit se zcela, pomůže určit, zda je tělo jedlé. A pak to může být svařen, smažit nebo vyložit. Delicious jsou zamyšlené houby, t.E. Pečený na minimálním požáru ve másle 5-7 minut. Vaření a kalení nepřesahují 15 minut. Peter štěpen na dlouhou dobu, protože je to nestojí za noci.

Kontraindikace k použití žampionů

Žampión

S pankreatitidou, dnou a gastritidou se musí zdržet používání pectoris. Nedoporučené houby a vředy žaludku. Pokud tyto nemoci nejsou ve fázi zhoršení, použití hub v malém množství poškození nezpůsobuje tělo. Dávají přednost nádobí, které nejsou vařeny na rostlinném oleji a na vodě.

Jakékoliv houby jsou alergeny, takže je doporučuje je používat s mírnými dávkami. A alergie by měly být předem zjistit, pokud mají nesnášenlivost na houby. Kontraindikované pectoris a laktace.

Není kontraindikováno jejich použití a diabetiky. Nezáleží na tom, jaký typ diabetu je. Petering spotřebuje a rakovinou. Pokud hovoříme o omezeních věku, pak se houby nedoporučují malým dětem. Zadejte peterus ve stravě dětí je lepší ve věku 4-6 let. Je způsobena skutečností, že chitin v houbách je špatně absorbován dětským tělem.

Aplikace v medicíně

Pokud jde o medicínu, pak se zde aktivně používají žampiony. Zejména mohou používat pacienty s diabetem, protože houby neobsahují cukr. Jsou užitečné při léčbě migrény, pomáhají zmírnit únavu, vrátit tělesný tón. Kromě toho látky obsažené v houbách zničí cholesterol plakety a přispívají k prevenci vývoje nádorů. Použití hub v potravinách snižuje pravděpodobnost infarktu srdce a také zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Sušené houby jsou také užitečné, zejména s vředy žaludku a hepatitidy.

Tyto houby se aktivně používají v kosmetologii. Předpokládá se, že houba zlepšuje stav kůže, zabraňuje vzniku vrásek. Proto je často součástí obličejových kosmetických masek.

Champignon je úžasná houba, která není jen nádherným výživným produktem, ale má také řadu dalších vlastností, velmi cenné pro osobu. Je důležité sbírat a ukládat tyto dary přírody, stejně jako vědět o možných onemocněních champignonů, aby nedošlo k poškození zdraví. Pokud je potřebujete použít při vaření, kosmetologii a medicíně, můžete si vychutnat jejich chuť a užitečné vlastnosti.

Vlastnosti pěstování domu Peteritz

Žampión

Doma, žampiony představují na posteli měsíčně po přistání, jejich růst je velmi rychlý. Pěstovat zahradní rozmanitost žampionů, bude probíhat na domácím pozemku, výsadbě a speciální půdě. Peter a v suterénu vybavené půdními nádržemi, umělým osvětlením a větracím systémem. Při pěstování v suterénu bude plodina schopna sbírat všech 4 sezóny.

Peter raději zavřete ve sklenících. Na otevřené půdě je obtížná dobrá sklizeň. Pokud pěstujeme houby na venkovní půdě, pak musí být podmínky co nejblíže stanoviště známému pro peechurch.

Přistávací materiál a půda

Doma se ukáže, aby zvýšila ještě velké velikosti žampiony. Dlouhodobá péče o čistič houby nebrání. Petering Feed na látky extrahované z půdy. Jako přistávací materiál, nebude potřeba semena, ale spory. Můžete je dostat z klobouku, ale je lepší koupit speciální mycelium. Chcete-li získat houbový spor, musíte si vybrat dobré a ne staré houby klobouky, opláchněte je, rozdrtit a dát do vody na několik dní. Pak namáhat gázou. Reprodukovat Peteritsa bude moci rozdělit hubgny.

Bez ohledu na to, zda se pektorové v zahradě nebo suterénu pěstují, nutriční směs pro mycelium by se měla skládat z hnoje, slámy nebo kokosových vláken a organických aditiv.

Je snadné vytvořit a výrobu na houbové farmě. Ale spousta peněz půjde do jejího uspořádání.

Odrůdy žampiony se jménem "Riddle", stejně jako brazilský, mini a žampiony dvojité mají dobrý výnos.

Skladovatelnost

Žampión

Skladová životnost má malé pectoris. Po několika dnech se černou a super. Stručně prodlouží skladování skladování v chladničce nebo sklepě. Také houby mohou být zachovány na zimu. Sterilizované pektorové jsou uloženy do 24 měsíců. Další možností pro zimu - zmrazené pectoris. Před polevnými houbami čisté. Černé desky také žádoucí vyčistit, zanechává pouze bílou část. Pak se musejí být žampiony promyty pod tryskovým proudem vody po dobu 5-6 minut. Existují různé metody ochrany.

Jídla z Bad Pectorus, jsou naprosto a mají slabě zvednutou houbovou vůni. Vypršela a ohromené houby s černými talíři nestojí za to. Způsobují porušení trávicího traktu a může způsobit otravu. Chybějící pectorus chuť hořká. Potřebují zanedbávat červ. V blízkosti PETER Úplně ukončeno Pectorists. Před vařením houby by měly být důkladně vyčištěny z nečistot nanilu, odstraňte pokožku kloboukem. Malé houby ve velikosti nemusí nutně čistit, ale stojí za to léčit s vařící vodou nebo opláchnout pod proudem horké vody.