Bobule

obecný popis

Berry (v domácí hodnotě) - malé šťavnaté nebo masité ovoce, obvykle keř nebo bylinné rostliny. Tato definice není plně v souladu s botanickým výrazem "Berry". Z pohledu vědy, Nerds termín "berry" označuje určitý typ plodu, s hustou tenkou pokožkou a šťavnatým uprostřed. Uvnitř je vždy semena.

obecný popis

Berry se vyvíjí jak z horní rány, tak ze dna - v posledním případě, nese sušené atrochet na jeho vrcholu, například na angrešt, rybíz. Pokud je označení vícebarevné, pak multi-hrdlem bobule, například, dvouprojekovaný berry - v bramborách, truder - v chřestu, čtyřm hnízdě - v blízkosti přeplněných očí, pěti-trap - v lonewell nebo Manchur. P. Tento typ plodu je charakteristický pro rostliny mnoha rodin.

Pokud nejen značení, ale i další části květin (například květu, jako jahody, jahody a šípky) se účastní rozvoji plodu, podobného bobule. Opravdové ovoce (matice) mohou být umístěny na povrchu falešného bobule (jahody a jahody) a a uvnitř (na šípcích) - velmi ovoce těchto rostlin je správnější volat "multiorek".

Ovoce melounu, melounu, okurka, nazývané západky, je morfologicky homologní k bobule, ale liší se od něj s velkým počtem semen a strukturou oktrávu: thavina je obvykle charakterizována šťavnatou vnitřní vrstvou, masitou a pevné (někdy rustikální) vnější.

Vodní meloun

Vodní meloun

Meloun je roční bylinná rostlina, z dýně rodiny. Květiny v první polovině léta, velké, žluté, stejné sex květy. Ovoce dozrávají v srpnu - září. Může existovat sférická, oválná, zploštělá nebo válcová forma, v závislosti na odrůdě. Zbarvení kůry z bílé a žluté až tmavě zelené se vzorem ve formě pletivo, proužky, skvrny. Růžové maso, červená, malina, méně často - bílá a žlutá. Chutná sladká, šťavnatá a jemná

Rodiště melounu je považováno na Jižní Afriku (Brazílie a Paraguay), stále se nachází v divoké formě. V současné době se meloun pěstuje v 96 zemích světa a má více než 1200 odrůd. To je nejvíce pěstované v Číně, Uzbekistánu, Americe, Maďarsku, Bulharsku, Řecku, Jugoslávii, Ukrajině a Rusku.

Nejlepší odrůdy melounů jsou Astrakhan, nebo Bykovsky (bílá), klášterní (zelená s bílými pruhy a s červenými nebo šedými semenem), Kamyshinsky (stejná barva), Cherson, Mozdok, Uryupinsky a další.

Odborníci přidělují hlavní užitečné vlastnosti melounu:

 1. Zlepšuje zdraví kůže. Pokud máte pocit, jako byste byli ve stavu věčné války pro zdraví kůže nebo jen chce jen trochu přidat její zář a svěžest, zkuste vstoupit do melounu ve vaší stravě. Podle výzkumu, vitamín A v melounu urychluje obnovu tkání a přispívá k poslední kůži celého těla.
 2. Srdce srdce. Každý, kdo trpí srdečními problémy nebo zažívají bolest na hrudi, v každém případě by se měl konzultovat lékaře. Ale odborníci jsou sjednoceni, že Licopez obsažený v melounu posiluje sval srdce. Kromě toho, vitamín C, karotenoidy a draslík pomáhá snižovat hladiny cholesterolu a chrání tak srdce před nebezpečnými stavy.
 3. Zlepšuje stav ledvin. Výnos ledvinového kamene může být vaším nejbolestivějším zážitkem, protože nikdy nezapomeňte postarat se o udržení zdraví ledvin. Vědci také potvrzují, že spotřeba melounu zlepšuje močení bez jakéhokoliv stresu pro ledviny.
 4. Zlepšuje zdraví očí. Přidání více meloun do diety, můžete snadno zlepšit zdraví očí a zvýšit zrakovou ostrost. Vitamin A, obsažený v melounech, bude chránit proti změnám souvisejícím s věkem v očních svalech a také zabraňuje takzvané noční slepotě.
 5. Ovlivňuje zdraví kostí. Význam zdraví kostí je obtížné přeceňovat, zejména v dospělosti. Melósové melouny naštěstí obsahují lykopen a vápník, výhradně užitečné pro sílu kostí a zabránění jejich poškození.
 6. Snižuje krevní tlak. Mnoho lidí se snaží snížit krevní tlak prostřednictvím tréninku a diety, a oni by měli určitě zahrnovat meloun ve své stravě. Hořčík a draslík, které jsou obsaženy v melounu, pomáhají snižovat krevní tlak.
 7. Bojuje s astmatem. Odborníci tvrdí, že vysoký obsah v vitamínu C melmelons pomáhá snížit riziko astmatu. A ti, kteří již trpí touto nemocí, užitečné látky obsažené v melounech pomohou zlepšit celkový stav plic.

Dryberry

Dryberry

Patří do povahy keřů, méně často stromů, rodině Dřišťálů. Jedná se o listy listů, brzdní listy (listy částečně padá), stálezelené keře nebo malé stromy, s žebrovaným šumivým výhonkům, které jsou rozvětveny pod akutním úhelem. Cora je hnědá šedá nebo hnědá šedá. Má jiné jméno - karamelový strom.

Zemědělská plocha Barbaris se rozprostírá téměř všem kontinentům, kromě Antarktidy a Austrálie, ačkoli převážně běžná na severní polokouli, ve svých horských oblastech. Je chován v zahradách, a nekulturní se někdy nachází ve střední a jižní Evropě, Kavkazu, Krymu, východní Sibiři, Persii, Severní Americe, v horách Zaeliy Alatau, které se nacházejí v Kazachstánu.

Jak si vybrat?

Můžete použít pouze zralé plody barbaris, t.na. Spojené ovoce je velmi jedovaté. Zralé ovocné ovoce Barbaris by mělo mít prodloužený, eliptický tvar červené nebo černé bobule.

Užitečné vlastnosti Barbarisy

 • Na základě obsahu látek je bezpečné argumentovat, že tato zařízení s řádným použitím má léčivý účinek. Čistí krev začala být použita od starých řeckých časů.
 • Podle tibetských mnichů má Barbaris schopnost rozšířit mládež těla.
 • Barbaris Juice má antifungální, protizánětlivý, antimikrobiální účinek.
 • Zobrazuje toxiny a jedovaté látky z těla.
 • Zpomaluje stárnutí těla.
 • Zpět v Rusku, pacienti dostali tinkturu na kořenech tohoto keřů. Má příznivý vliv na tělo, poskytuje pozitivní výsledek v krvácení, zánětlivých procesech nebo nachlazení. Má příznivý vliv na onemocnění jater a žlučových traktů, protože má choleretický majetek (v důsledku obsahu berberinového alkaloidu).
 • Lze použít v revmatismu, porušování fungování močového systému.
 • V lidovém lékařství, Barbaris lze nalézt v léčbě alkoholismu a závislosti na nikotinu.
 • Při léčbě leishmaniózy, jak vědci považují za Indii, je velmi užitečné.
 • Itálie vědci považovali za jiný účel barbaris. Zvažte to téměř nepostradatelné se zvýšením ledvin u pacientů s malárií.
 • V Číně, se zánětlivým onemocněním, oči používají kůra rostliny a kořenem kořene - jako stimulační prostředky dýchání.

Hrozen

Hrozen

To je rod závodů rodiny vinných hroznů, stejně jako plody takových rostlin, ve zralé formě představující sladké bobule. Sférické nebo vejce ve tvaru bobule shromážděných ve více či méně volných (zřídka hustých) svazků. Barva bobule se značně liší v závislosti na odrůdě (žlutá, nazelenalá, tmavě modrá, fialová, černá a ostatní. Celkem více než 3000 hroznových odrůd roste v Rusku a zemích SNS.

Hrozny jsou známé pro lidi. To je možná první bobule kultura, která je mužem soustředění, a případně, protože začal vést usazovací způsob života. Koneckonců, aby rostl a sbírali sklizeň těchto nádherných bobulí a následně, aby hroznové víno z nich. Bylo nutné žít na jednom místě po dlouhou dobu a neustále se starat o výsadby hroznů. Například v Bibli se říká, že hrozny byla první rostlina, která se objevila na Zemi a přesně hrozny byly především první lidi Země - Adam a Eve. Kromě těchto informací je také důležité, aby skutečnost, že více o hroznech v Bibli je zmíněn více než jakýkoli jiný závod. Vlastně, podle nejnovějších archeologických nálezů vědci odvážně tvrdí, že víno využívalo lidstvo při úsvitu své existence, více než 7 tisíc let před naší érou.

Vědci se počítají, že každá dospělá osoba získat požadovaný počet vitamínů a stopových prvků obsažených pouze v hroznech by měl jíst 65-70 kilogramů v hroznech ročně, ale v nejlepším případě je pouze 30. A to vše kvůli skutečnosti, že hrozny jsou v naší době zvažovány spíše delikatedy než obyčejný potravinářský výrobek. Ačkoli každoročně zvětšuje oblast pod hrozenami, nestačí k uspokojení trhu, a proto by pěstování hroznů v domácnosti mělo kompenzovat ty chybějící kilogramy. Koneckonců, z jednoho pouzdra lze získat v průměru 25 kilogramů hroznů.

Příznivé funkce

Bobule jsou dodržovány pro naše organismové mikroelementy a minerální soli. Více než 60% všech složek popela tvoří draslík, který zlepšuje práci ledvin a srdečních. Ve 100 gramech šťávy jsou 6-98 mgany manganu, 16-22 mg kobaltu, niklu, křemíku, hliníku, chrómu, boru a zinku, 5-12 mg hořčíku. Často působí se konstrukčními prvky hormonů, enzymů, proteinů, vitamínů a dalších užitečných komplexů.

V hroznech, hodně vitamínů potřebných lidským tělem. 100 g obsahuje 1,2-1,3 mg tocoferolů, 0,1 až 0,2 mg karotenu, 2-15 mg askorbinů, 0,02-0,05 mg riboflavinu, stopy thiaminu, 0,06-0,07 mg ergocalciferolu.

Třešeň

Třešeň

Je keř, obvykle s několika kmeny s výškou 1,5-2,5 m, zřídka až 3 m a výše. Tmavě zelené listy, oválné, snížené snížené, silné vlnité, s špičatý konec. Bílé květy, bílá s růžovou (méně často růžové), až 2,5 cm v průměru. Ovoce - oválnost busty, červená během zrání, sladký (někdy s kyselounesrness) chuť, menší než třešňový obyčejný (0,8-1,5 cm v průměru), pokryté malým chmýří). V závislosti na regionu je zrání od konce června do konce července a na jednom stromu téměř současně ovoce dobře, obvykle pro třetí rok a až 15-20 let ročně.

Příznivé funkce

Cherry obsahuje mnoho užitečných látek: fruktózy a glukózy, vitamíny E, C, RR, B1, B2, B9, karoten, kyselina hájová, organická kyselina, měď, draslík, vápník, hořčík, sodík, fosfor, jod, železo, pektiny , zinek, mangan, fluor. Cherry má léčivé vlastnosti pro léčbu anémie, plicních onemocnění, ledvin, během artrózy, zácpa.

Anthocian malířský pigment je dobrý v dobrém stavu, protože je distribuován přes buničinu plodu. Mnoho v ovoce třešňových a kumarínů - látky, které snižují srážení krve. Tato funkce třešeň je možné jej využít pro prevenci řady komplikací aterosklerózových tepen a úspěšnou kombinaci vitamínů C, B1, B6, železa, hořčíku, kobaltu, pigmentů - pro prevenci a léčbu Malokrovia.

Cherry obsahuje hematopoetické stopové prvky: železo, měď, kobalt, který vám umožňuje použít pro anémii. Pektické látky přispívají k eliminaci dusíkatých strusků z těla. Cherry maso obsahuje baktericidní látky. Cherry Juice se používá v duševním onemocnění, artritidě, jako lehký laxativní, vystavení, kalení žízeň a zvýšení chuti k jídlu. Cherry obsahuje kyselinu emlacovou, která zabraňuje vývoji maligních nádorů, blokující růst rakovinných buněk. Přítomnost antokyanidinů v bobule přispívá ke snížení obsahu kyseliny močové. Kromě toho pravidelné začlenění třešeň v dietě snižuje riziko dny mnohokrát.

Jahoda

Jahoda

Trvalka bylinná rostlina rodiny růže vysoký až 20 cm. Renizome krátký, šikmý, s mnoha petood nahnědlé hnědé, tenké kořeny. Stonek je pokárek, kulhavý, pokrytý chlupy. Listy na dlouhé tuhé, stromy, na vrcholu tmavě zelené, z dna sovito-zelené, měkké zneužívané. Z dutin pražních listů se rozvíjí zakořenění výhonky. Květiny od května do července. Bílé květy, uspořádány na dlouhé květiny. Ovoce - False, nesprávně volal Berry. Je to rozdrcené masité, voňavé, jasně červené květy. Zraje v červenci - září.

Jahodový les rozšířil v Evropské části Ruska, západní a východní Sibiři, v Kavkazu a Střední Asii. Roste na solárních svazích, kopcích, lese Glades, řízky, hrany a lehké lesy. Často se vyskytuje ve formě houštiny. Chovněná vegenerativně.

Drogové suroviny slouží zralé ovoce a listy. Bobule jsou sklizeny brzy ráno, jestli Rosa sestoupí, nebo na konci dne bez šálků a ovoce, protože shromáždili v době rosného času se rychle zhoršují a v teple jsme super.

Dobře sušené bobule by se měly rozpadat. Listy jsou sestaveny v době kvetení rostlin s řeznou délkou není silnější 1 cm. Suší se okamžitě venku ve stínu nebo v dobře větraném pokoji, rozptýlit tenkou vrstvu a míchání pravidelně. Listy uložené v sáčcích ne více než 1 rok.

Příznivé funkce

Příznivé vlastnosti jahod umožňují jej používat pro léčbu a prevenci různých onemocnění:

 • Bobule jahod se mění ve stravě Zvýšit odolnost a posílení imunity, Koneckonců, jahody jsou skladiště vitamínů. K tomu je "berry" sezóna přednostně denně používání jahod.
 • Vitamín C, je antioxidant, boj s rakovinnými buňkami, a také se podílejí na tvorbě elastických vláken, které tvoří rámCévy.
 • Draslík obsažený v jahodových bobule se podílí na kontrakci svalů, včetně srdečního svalu, je to zodpovědnýSrdeční práce. Schopnost draslíku nahradit sodíku vede ke snížení otoku, protože přebytečná tekutina ponechá tělo podél sodíku.
 • Jahody -Přírodní antiseptic. Komprese z Cashitz a ošklivé jahody jsou ošetřeny do pole a dermatitidy.

Malina

Malina

Jedná se o list folónů semi-sešívací s trvalým oddenkem, ze kterého se dva roky nadzemní stonky vyvíjejí až na jeden a půl metry vysoké. Rhizome vinutí, rustikální, s více zjevnými kořeny tvořící silný rozvětvený systém.

Stonky vzpřímené. Oválné listy, na špičkové tmavě zelené, bílé bílé, jsou publikovány s malými chlupy. Bílé květy, asi 1 cm v průměru, jsou shromažďovány v malých květinách, umístěných na vrcholcích stonků nebo v dutinách listů. Ovoce jsou malé bytové bonusy, které se rozrostly v barevném ovoce. Ovoce, zpravidla, červená, jsou však odrůdy žluté a dokonce černé.

Malina Rodina - Střední Evropa. Roste ve stinných lesích, mezi keře, lesní hrany, odlesňování, břehy řeky, v Ravines. Pěstován v zahradách.

Užitečné vlastnosti maliny

Plody malin obsahují jablko, víno, kapron, salicylic, kyselinu mravenčí, glukózu, fruktóza, sacharóza, látky sání, pektické, dusík a barvení látky, draselné soli, mědi, cyanin-chlorid, acetoin, benzaldehyd, vitamín C, karoten, vitamín Skupiny stop v a éterickém oleji. Semena obsahují olejovitý olej a fytosterin.

Kromě antipyretických vlastností malin, má hemostatický a antitoxický účinek, zlepšuje chuť k jídlu. Malina potřebuje jíst ženy, má příznivý vliv na tón a barvu pleti, protože obsahuje vitamíny A, E, RR, C a skupinu v.

Malina obsahuje velké množství mědi, druhá je součástí většiny antidepresiv. Maliny jsou proto užitečné pro lidi, práce nebo život je spojen s velkým nervovým napětím.

Malina se tradičně používá při chladných onemocněních, chřipkách, ostrých respiračních infekcích, exacerbaci bolesti v kloubech, s radiculitidou a jinými onemocněními: pro horečku a neuralgické jevy. Obvykle z maliny připravit tuhý čaj. Výkonné vlastnosti malin jsou užitečné pro nemocné hypertenzní onemocnění: s pak odstraněním významným množstvím stolní soli, v důsledku z nichž se sníží krevní tlak, v těchto případech infuzi malin pije polovinu sklenice.

Moře rakytník

Moře rakytník

Tento keř nebo malý strom, dosahující výšky tří nebo čtyř metrů s větvemi pokrytými malými páteřem a zelenými mírně protáhlými listy.

Podlahy vítrem je opylováno, květy na konci jara. Ovoce Malé (až 8-10 mm), oranžově žluté nebo červeno-oranžové, oválný tvar. Jméno pro tuto rostlinu "Sea Buckthy" je velmi označen, protože jeho bobule na velmi krátkém ovoce, sedí na větvích velmi úzce, jako by je uvízl. Bobule mají poněkud příjemnou kyselou sladkou chuť, stejně jako druh jedinečné vůně, která je docela vzdáleně připomněna ananasem. To je důvod, proč se rakytník moře někdy nazývá severní nebo sibiřský, ananas.

Tato rostlina má spíše širokou škálu distribuce: ze západní a východní Sibiř, až do jižních regionů Evropské části Ruska, Moldavska, Kavkazu a Ukrajiny. V době rozkvětu starověkého Řecka, silný odvod listů a větví sec rakytníkem zpívaly koně. Bylo to děláno, aby jejich kůže byly zdravé a brilantní.

Příznivé funkce

 1. V ovoce rakytníku moře a v pobočce větveSerotonin je obsažen, který hraje důležitou roli v normální aktivitě nervového systému.
 2. Mořský rakytník olej. Má baktericidní vlastnosti, hojení ran, poškození sliznic a kůže, zklidňuje bolest. V této červené a oranžové barvě s charakteristickou chutí a vůní, obsahuje karoten a karotenoidy (110 mg%), vitamín E (110 mg%), vitamín F, regulující metabolismus v kůži, steroly, minerály a mikroelvence (železo, měď , stříbro, křemík, mangan, kobalt, nikl, vanadium idre.), stejně jako glyceridy Oleinova, linoleové, palmitické a stearové kyseliny. Olej rakytníku se používá externě i uvnitř. Zlepšuje výměnu lipidů a zvyšuje obsah proteinu v játrech - stimuluje rehabilitační procesy v poškozených tkáních (včetně jaterních buněk po intoxikaci alkoholu).
 3. S akutní a chronickou laryngitidou nebo faryngitidou, musíte namazat sliznicí membránu s bavlněným tamponem, navlhčeným mořem rakytnícím olejem, nebo dělat inhalace olejů denně po dobu 15 minut. Průběh léčby se skládá z 10 postupů.
 4. Pro prevenci onemocnění horních dýchacích cest se doporučují inhalace s olejem rakytníku.
 5. Ovoce moře rakytník- Jedná se o přirozený multivitaminový koncentrát, který může být ve zmrazené formě skladován až do pružiny. S nedostatkem vitamínů a anémie používejte infuze bobulí rakytníku. Beta-Sitosterin je námořní rakytník obsažený v ovoce má antisclerotický účinek, takže se tuhý rakytník je užitečný při prevenci a léčbě aterosklerózy a věkových změn ve starších osobách.
 6. Juice moře rakytník- krásný protikladný agent. Použijte ho pro tento účel s medem.
 7. Sea Bucthic TeaDříve byli lidé používáni v Qing: 5 g Suché listí moře rakytník vařené 1 šálek vařící vody. Ano, a teď je takový čaj prevenci infekčních onemocnění.

Použití bobulí v kosmetologii

Berry masky: zázraky přírodní kosmetiky

Použití bobulí v kosmetologii

Jak vysvětlit nádhernou transformaci kůže obličeje pod působením masek z bobulí, které činí to čistší a mladší? Celá věc v chemickém složení bobulí:

 • Vitamíny se účastní všech způsobů vyskytujících se v kožních buňkách, aktivují je a nutí jej ve prospěch kůže;
 • Trace prvky mají ochranné a stavební vlastnosti pro buňky;
 • Organické kyseliny mají omlazující účinek na kůži;
 • Flavonoidy, přírodní antioxidanty, neumožňují buňky kolapsovat.
 • Kromě toho, maska ​​bobulí pro pokožku obličeje bude mít vliv kvůli tomuto bobule, na jejichž základě je vyrobeno:
 • Jahody eliminuje pigmentaci a tóny kůže;
 • Maliny whitens a osvěžuje;
 • Černý rybíz zvlhčuje a vyživuje;
 • Blackberry a červený rybíz jsou utaženy rozšířenými póry;
 • Gooseberry pomáhá aktualizovat buňky;
 • Blueberry zpomaluje procesy stárnutí kůže.

Výběr požadovaných bobule, spoléhají na svědectví a kontraindikace vaření z jejích masek, takže požadovaný výsledek opravdu potěšen, a ne zklamaný.

Obličejové masky obličeje: Indikace a kontraindikace

Užitečné a výživné masky Berry mohou být vybrány pro každou kůži obličeje:

 • Pro mastné masky z jahod, ostružin, červený rybíz, maliny, brusinky jsou vhodné;
 • Pro suché - od černého rybízu, angrešt, třešní, přetrvávajících;
 • Pro pigmentované - od jahod, angrešti, malin, šípenství;
 • Pro vyblednutí - od borůvek, rakytník, Rowan.

Pokud jde o kontraindikace, hlavní věc je nedostatek alergických reakcí na jeden meziročně nebo jiný. Proto nezapomeňte, že každá maska ​​obličeje bobule musí být testována na zápěstí.

Nejlepší recepty bobulové vlasy masky

 1. Pro posílení vlasů, zvlhčovacího lesku, můžete použít sladké, šťavnaté jahody nebo jahody. Berry - přirozený dodavatel vitamínů a mikroelementů, které jsou nezbytné pro zdravý růst. Jahodová maska ​​je vhodná pro všechny typy vlasů. Chcete-li to vařit, jednoduše smíchejte 15 velkých bouří jahod nebo sklenice jahod s rozmarýnem a mátou esenciální oleje (5 kapek) nebo 3 kefir lžíce. Strawberry Cashitz Rub v kořenech vlasů, pak distribuovat po celé délce. Po 20 minutách omyjte voňavou masku teplou vodou.

Pokud po malování, kudrlinky ztratily životnost, budete užiteční pro hroznovou masku. Stiskněte šťávu z hroznů nějaké odrůdy. Směs napůl stolu výsledného nápoje s 1 lžíci lněného oleje a 2 lžíce medu. Použijte směs na vlasy, zabalte hlavu polyethylenem a ponechte 20 minut. Dobře opláchněte vlasy šamponem.

Na Masky Z uzavřených bobulí bylo dostatečně tlusté konzistence pro rovnoměrně uplatňované na vlasech, jednoduše přidejte několik lžící s teplým silným manjmovým panelem do připravené kompozice vařené na vodě.

 1. Od vonné maliny se získá nejen terapeutický jam, ale také nutriční vlasová maska. Směs 150 g zralé maliny, 50 g glycerinu a 50 g rostlinného oleje, rozdělte všechny složky na homogenní hmotnost. Voňavý pokladník - nádherná maska ​​pro bez života, matné, suché vlasy po chemickém curlingu. Zvláštní pozornost při použití na kořeny Maskudelitis a pokožky hlavy. Umyjte za 30 minut.
 2. Maska Lingonberry nebo Sea Buckthorn může zpomalit vypadávání vlasů, stimulovat jejich růst. Brousit mrkev na struhovači, přidejte třetinu sklenice šťávy z bobulí cubberries nebo sea rakytník a 1-2 lžíce ricinového oleje. Mix a rovnoměrně masírování pohybu na pokožku hlavy. Vezměte hlavu polyethylenu a velkým ručníkem a nechte masku po dobu 2 hodin. Opláchněte vlasy s vodou s šamponem.

Nejlepší recepty berry masky pro kůži

Volba bobule masky bude záviset na typu kůži a z přítomnosti těchto nebo jiných složek.

Pro mastnou pleť

 1. Jahoda. Jahodová buničina (lžíce) Směs s bílým kosmetickým hlína (lžička)t.
 2. Malinovaya. Malinová řemenice (lžíce) Směs s vejcem veverkou a citronovou šťávou (lžička)t.

Pro suchou pokožku

 1. Z černého rybízu. Černý rybíz maso mix se zakysanou smetanou (na lžíci), přidejte olivový olej (lžička).
 2. Bruský. Ve stejném poměru promíchejte maso přetrvávání, bramborovou mouku a olivového oleje.

Pro pigmentovanou pokožku

 1. Z Gooseberry. Buttermander Puffer (2 lžíce) Nalijte mléko (půl šálku), trvejte na 15 minut, přidejte olivový olej (1 lžičku).
 2. Z Ryshovnik. Šílení bobule bez kostí a slupky, nalijte vařící vodu, klování po dobu 10 minut. Výsledný bobulový maso (1 lžíce) mix s tvarohem (lžíce) a olivovým olejem (lžička).

Pro mizení kůže

Přikrývek. Buničina z bobule rakytníku (lžíce) je smíchána s tvarohem (lžíce) a teplým mlékem (2 lžíce).

Nyní víte, jak a jaký druh vaření bobule masky pro vaši pokožku tak, aby svítila krásu a mládež.