Porcini

Kde roste bílá houba?

Kde roste bílá houba?

Bílé houby jsou dostatečně rozšířené téměř po celém světě, a to i v horké Africe. Takže, tmavý bronz Borovik lze nalézt v dubu a buk, lupiči a kaštanových lesích Evropy, Severní Ameriky a Afriky. V naší zemi, Boroviki preferuje Transcaucasia od června do září.

Některé druhy přímo naznačují jejich stanoviště. Tak, bříza roste výhradně pod břízou, a to jak v lesích, tak v hájích, a podél silnic po celém Rusku od června do října. Borovice roste, v borových lesích, méně obyčejně se nacházejí v smrkových a listnatých lesích severních regionů Evropské části Ruska a Sibiři. Dub pohodlně pocit v Dubravi v Kavkazu a v Primorském území, stejně jako ve středním pruhu Ruské federace a v jižních regionech a smrk - preferují lesy jedle a jedlí, kde se objevují v červnu a ovoce.

Jak víte, mají neustálý růstový cyklus, který závisí na klimatických podmínkách a místech růstu. V regionech s teplým klimatem se objevují v červnu a ovoce až do listopadu. V severních regionech lze jejich sklizeň shromáždit v červnu - září, zatímco oni jsou masivně ve vzhledu pouze v srpnu. Zástupci Rodarastut po celých rodinách nebo koloniích. Mělo by být známo, že všichni rychle ztrácejí své užitečné vlastnosti po řezání. Proto je nutné co nejdříve po sklizni provádět zpracování pro udržení maximálního počtu mikro a makroelementů.

Bílé houby lze nalézt téměř na všech kontinentech, kromě Antarktidy a Austrálie. Rostou v listnatých, jehličnatých a síťovinách (obr. 3). Nejčastěji se nacházejí pod duby, břízy, bukem, uchopením, vypalováním, borovicemi, jedle, stejně jako na mechu a lišejnících.

V tundře a lesní stepi jsou extrémně vzácné a v stepi ne. Jsou dobře řešit na různých typech půdy, s výjimkou bažin a rašeliniště, kde byla země navlhčena. Miluju místa dobře osvětlené sluncem, i když mohou růst na polovinu, ale při nízkých denních teplotách, jejich růst zpomaluje.

Proč se bílá houba nazývá bílá?

Jméno "Bílé houby" má hluboký příběh, který začíná ve starověku. Skutečností je, že naše vzdálené předky, kteří žili před sto houbami, byli častěji sušeni, spíše smaženi nebo nataženi. Oni také si všimli, že při řízení, tato houba bude i nadále bílá, tedy jeho jméno. Je tu další verze, která posuzuje bílá houba, díky své opozici s méně lahodnou "černou" obabamem, jehož maso má majetek pro ztmavnutí na řezu.

Bílá houba - popis

Proč se bílá houba nazývá bílá?

Čepice

Všechny houby laskavé borovik mají nápadně tenkou vůni a pikantní chuť.
Nahnědlý-buoyed starší bílý houbový klobouk roste v průměru do 7-30 centimetrů. V samostatných zeměpisných šířkách však za předpokladu, že hojné deště a měkký režim teploty se také objevují bílé houby o průměru 50 centimetrů.

Určete věk houby je poměrně jednoduchý: mladá bílá houba má klobouk má téměř umělecky odvozený konvexní jednotná, ohromené houby jsou plošší, někdy i prostaty. Povrch bílého houbového čepice ve většině případů má příjemný dotek, mírně sametovou texturu, horní pokožka je pevně spojena s tělem, takže je těžké oddělit od ní. V suchém a větrném počasí je klobouk pokrytý mřížkou malých, ale hlubokých vrásek nebo prasklin, což vede k poškození vnitřních pórů houby. V deštivém počasí na vrcholu čepiček si můžete všimnout tenkého hlenu. Barva bílých houbových klobouků může být různorodá - z červenohnědé až téměř mléčně bílé. Starší houba, tmavší a těsná se stává kloboukem a peel získává charakteristickou drsnost.

Maso

Buničina zavěšená bílá houba je hustá, šťavnatá a většinou masitá, atraktivní bílá. Na starých houbách jde do vláknité struktury, stín buničiny získává mírně žlutý nebo lehký béžový tón.

Noha

Výška nohou bílé houby je v průměru malá, 12 centimetrů dosahuje, ale můžete se setkat více "inkluzivních" zástupců, jejichž noha dosahuje 25 centimetrů na výšku. Průměr nohy 7 cm, méně často - 10 cm. Výrazný rys bílé houby je tvar nohou: je to barel-jako buď ve tvaru čepu, v průběhu času se staré houby stanou válcovým, mírně nataženým ve středu a tolstosu na základně a kloboucích. Jeho barva se liší od bílé až nasycené hnědé, někdy s tmavě červenými skvrnami. Existují bílé houby, barevné herní klobouky a nohy, které jsou téměř zcela identické. Často na základě základny čepice má síť jasných jemných proudů, někdy téměř nerozeznatelné na hlavním rouchu pozadí.

Obal a sporný prášek

Zbytky pokryté bílým houbám není pozorováno - základna nohy je naprosto čistá.
Spóra prášek šťavnatý olivově hnědý odstín, spory bílých hub tvaru podobají spórám, rozměry jsou úžasně malé: 15,5 x 5,5 μm. Trubicové vrstvy světlo, pak žloutnutí, získávání olivového zeleného odstínu.

Typy bílých hub

Mezi bílými houbami je nejznámější je považován za následující odrůdy:

 • Bílá houbačka (borovik mesh) (lat. HřibReticulatus ) Jedlá houba. Směrně podobný Mokhoviku, má dron nebo ohloque klobouk, někdy s oranžovým nádechem, který se nachází na krátké noze válcového tvaru. Mesh na noze houby má bílou nebo hnědou. Klobouk má průměr 6-30 cm. Bílé maso. Tam je bílá houbačka v buk, dub, lupič, kaštanové lesy Evropy, Severní Ameriky a Afriky, v Transcaucasia. Setkává se v červnu-září, ale ne příliš často.

Bílá houba - popis

 • Bílá houba Dark Bronzová (měď, Grabovy) (Borozovy Borovik) (Lat. Boletus Areus) Jedlivý pohled na bílé houby, je vyznačeno velmi tmavě hnědými barvami a nohami - někdy mají téměř černou barvu. Na noze je síťová první bílá, pak ořech. Noha má válcový tvar. Tělo bronzové bílé houby je bílá, nezmění barvu na řezu, hustý, s příjemným pachem a chutí. Dark bronzová bílá houba se nachází v dubu, bukových, dubberských lesích od července do října, je distribuován v zemích západního a jihovy, často se nacházejí ve Spojených státech.
 • Bílá březová houba (lopatka) (lat. Boletus betulicolA ) Funkce druhu je velmi světlé, téměř bílé barevné klobouky, které dosahují průměr 5-15 cm v průměru. Méně často její zbarvení má mírně smetanový nebo světlý žlutý stín. Noha houby je barel-tvarovaná, bílá-hnědá, má bílou síťovinu v jeho vrcholu. Na řezu houba není modrá, maso houba je bílá. Birch Bílé houby rostou pod břízem, nalézt se v celém prostředí, kde jsou březové lesy a háje, podél silnic a na okrajích. Ovoce od června do října zpěvu nebo skupiny. Často roste po celém Rusku, stejně jako v západní Evropě.

Typy bílých hub

 • Bílá borová houba (borovie, borovice-nudný šroub) (lat. Boletus pinophilus) Pohled na bílé houby s velkým tmavým barevným kloboukem, někdy má fialový stín. Klobouk má průměr 6-30 cm. Maso houby pod tenkou kožní čepici má hnědé barvy, v noze je bílá, nesvítí na řezu. Nohy houby jsou tlusté, krátké, bílé nebo hnědé, má síť světle hnědého nebo načervenalého stínu. Bílé borovice houby roste v borovicách na písčitých půdách a v horách, méně často v lese a listnatých lesích, se setkává všude: v Evropě, Střední Amerika, Rusko (v severních oblastech evropské části, na Sibiři).
 • Bílá dubová houba (lat. Boletus Eduulis F. Quercicola) Houba s hukotem kloboukem, ale ne s nahnědlým, ale s šedým odstínem, někdy na klobouku "rozptýlené" světelné skvrny. Tělo tohoto typu je volné a méně husté než jiné druhy bílých. Dubová bílá houba se nachází v Kavkazu a Primorsky území Dubrava, to se často nachází ve středním pruhu Ruska a na jižních teritoriích.

Falešně bílá houba: popis

 • Bílá jedle houba (lat. Boletus Eduulis F. edulis) Pohled na nejčastější bílé houby. Noha je protáhlá a má zesílení dolů. Mesh dosahuje třetí nebo půl nohy. Klobouk má hnědý, červenavý nebo kaštanový barvu. Smrku bílá houba roste v lesích jedle a jedle v Rusku a Evropě, s výjimkou Islandu. Bílá houba se objevuje v červnu a ovoce až do podzimu.

Falešně bílá houba: popis

Žlučová houba

Otrava falešně bílá houba

Nejčastěji, Boroviki je zmatená s býčí houbami. Hořké houby z rodu tilopylu a rodiny chodidel, označované jako lidé Gorkonkuska, knírku nebo zábavu zajíc. Zevně, Gorchak se podobá bílé houby.

Průměr víčka může dosáhnout 15 cm, ale v průměru je asi 4-10 cm. Klobouk při prvním s tvarem polokoule, následně se rozšiřuje a stává se více plochý, prostrated. Barva klobouků se liší od žlutohnědé až tmavě hnědé, jsou kopie s šedou hid kloboukem. S mokrým počasím se stává lepkavým.

Silná a těžká noha žlučové houby s bělou buničinou roste až do 1,5-3 cm tlustého a 3-12,5 cm vysoké. Vyznačuje se oteklou vláknitou základnou, forem ve formě obočí nebo válce a různé barvy ze smetany na hnědou žlutou. Nahoře znatelné jasně tažené tmavé nebo krémové žluté ok.

Tělo, kvetoucí na řezu, není poškozen červy, má slabý zápach a hořkou chuť. Trubková vrstva sestávající z bílých trubek, hladce pohybující se do růžových a narůžovělých šedých tónů, je připevněna k nohám houby.

Spóry falešně bílého houby elipseed, bezbarvý (občas - pinish-šedý) a hladký, spór prášek - růžová hnědá nebo bledá růžová.

Dokonce i po vaření nebo smažení, chuť houby se nemění pro lepší, ale naopak se stává ještě hořkou, takže břemeno patří do nepoživatelných hub.

Falešné a bílé houby se obvykle nacházejí v lesích s jehličnatými stromy, na světle bubnu nebo kyselé úrodné půdy, pískovce. Občas, Gorshushka roste na půl-pěstované pahýl nebo základy stromů. Setkává se všude, na kterémkoli kontinentu, v Rusku obvykle roste ve středním pruhu.

Falešné bílé houby, plodné od začátku léta v září - říjen, tvoří malé kapely nebo rostou samostatně. Mladý Gorkushki jsou podobní nejen na Boroviki, ale také na hřib.

Satanská houba

Bílé houby - použití, vlastnosti, vitamíny, minerály

Má sametový nebo hladký klobouk o průměru 8-30 cm, roste ve formě polokoule, a postupně se obrací na plochý klobouk. Může být natřena v různých barvách - od shilen do olivového šedého, někdy se žlutohněrůžovým nebo zeleným rozvodem.

Nažloutlá nebo bílá buničina, když řezání červenat nebo modré, zralejší houby dělá ostrý nepříjemný zápach.

Noha satanské houby, zdobené mřížkovým vzorem se zaoblenými sloučeninami, dosahuje 3-10 cm v tloušťce a 5-15 cm na výšku. Tvar nohy zpočátku se podobá míči nebo vejci, pak se stává jako tuřín, barel nebo hlíz. Na horní části nohou houby malované v červené a žluté, průzkum - v červeno-oranžové a pod - v žlutohnědé. Trubková hmotnost nažloutlá, po žluté zeleně.

Spóry hladké, žluté, spórové prášky nebo olivové hnědé nebo olivové. Satanská houba roste v prostorných listnatých lesích s duby, vápno, rampa, bug, list. Od června do září, ovoce v jižní části Primorye, na Kavkaze, Evropská část Ruska, na Středním východě.

Otrava falešně bílá houba

 1. Otrava satanské houby. Otrava Tato falešná houba prochází v obvyklém tvaru: průjmu, zvracení, závratě a projevuje se po půl hodiny po jídle. Úmrtí otravy Satanské houby velmi vzácné.
 2. Brující otrava houba. Pro otrávení houby zajíc, musíte nejprve jíst, což je zabráněno nesnesitelné hořké chuti, zakoupené po tepelném zpracování. Kromě toho, kdybychom vložili kus této houby do jazyka, pak bude to tak zapamatovat. Je však možné vybrat Gorkonkus, pokud je například vybíravý s reálnými borovery v jedné bance, protože hořká chuť nebude patrná kvůli octi nebo koření. Pokud budete jíst několik falešně bílých hub, budou pozorovány následující příznaky otravy:
 • Slabost. O den později se hlava začne otáčet, obecná slabost je cítila, která brzy zmizí. Tak působí toxiny, sání do krve.
 • Porušení jater. O několik týdnů později, toxiny, negativně ovlivňující jaterní buňky, bude interferovat s normální oddělení žlučů. Pokud se houby jedí hodně, výsledek se může ukázat jako rozmístěna - jaterní cirhóza.

Bílé houby - použití, vlastnosti, vitamíny, minerály

Užitečné vlastnosti bílých hub

Bílá houba má velký obsah minerálů, což z něj činí jeden z nejužitečnějších hub, takže stejné užitečné bílé houby?

 • V těle bílé houby je extrémně užitečná látka selen, pomáhá léčit onkologické onemocnění v raných fázích.
 • Také v bílé houby je kyselina askorbová nezbytná pro normální životnost lidských orgánů.
 • Tam je vápník, životně důležitý pro lidské tělo (zejména kosti) v těle bílé houby.
 • Riboflavin ve složení bílé houby zlepšuje růst vlasů a nehty, a také přispívá k regulaci robotů štítné žlázy.
 • Vitamíny skupiny B, také přítomné v bílých houbách mají pozitivní vliv na nervový systém, fungování paměti a mozku jako celku, přispívají k silnému spánku, dobrou náladu, chuť k jídlu.
 • Lecitin, existující v bílé houby je užitečný v ateroskleróze a anémii, protože pomáhá očistit cévy cholesterolu.

Také bílá houba má nízkou kalorií, může být sušena, smažit, guláš a oženit se na zimu. Chuť bílé houby je prostě vynikající, i když on sám je docela těžký pro trávení.

Je užitečné vědět: ze všech druhů vaření bílých hub, je to houby v sušené formě nejlepší ze všeho štěpeného člověkem, přičemž používání sušených hub v těle klesne na 80% bílých houbových proteinů. Žádná sportovní výživová radí, že sušené bílé houby.

Užitečné vlastnosti bílých hub

Bílé houby mají řadu užitečných vlastností. Bílé houby s výjimkou kvality chuti je známá svá schopnost stimulovat sekreci trávicích šťáv, překonat masové bujóny v tomto ohledu.

Díky obsahu velkého množství síry a polysacharidů, bílé houby pomáhají řešit onkologické onemocnění. Má také anti-infekční, neplatné, protinádorové a tonické vlastnosti.

Přívod bílé houby ether lecitin, zabraňuje cholesterolovým sedimentům na stěnách cév, což je užitečné v ateroskleróze a anémie. A obsahují v houbách aminokyselin ergotionein podporuje procesy obnovy buněk, a proto zvláště užitečné pro oči, ledviny, játra a kostní dřeň.

Také v bílých houbách obsahují mnoho β-glukanů. Tento neabsorbovaný sacharid je silný antioxidant a má nejsilnější vliv na imunitní systém, vytváří ochranu před viry, bakteriemi, houbami a karcinogeny. Kromě toho složení bílých hub zahrnuje řadu enzymů, které přispívají ke štěpení vláken, tuky a glykogenu.

Houby jsou vynikajícím zdrojem užitečných proteinů, ale chitin obsažený v čerstvě připravených houbách komplikuje proces jejich asimilace. Proto se doporučuje používat předem sušené houby v potravinách, v takovém případě se absorbuje až 80% proteinů obsažených v nich.

Rostoucí bílé houby doma na domácí pozemek

Rostoucí bílé houby doma na domácí pozemek

Rostlina a pěstovat bílou houbu doma v zahradě snu mnoha majitelů. Je velmi možné realizovat ve skutečnosti. Technologie rostoucí bílé houby doma není tak komplikovaná. I když vás bude vyžadovat dokonalost, trpělivost a maximální přesnost. Ale mějte na paměti, že bílá houba je občan lesa, který nemůže žít bez symbiózy se stromem, takže to bude ideální, pokud vaše letní chata sousedí s lesem. Pokud se nedostane, pak by mělo být několik stromů, jako je borovice, bříza, dub nebo smrk.

Obecně existují dva hlavní způsoby, jak růst houby doma v zemi: pěstování z mycelia a pěstování od sporu, které jsou v houbovém klobouku. Níže je podrobně popisujeme.

Pěstování bílé houby z mycelia

Nejdříve musíte koupit mycelium bílé houby ve speciálním obchodě. Pak si můžete vzít přípravu prostoru pro přistání hub. Samotná příprava se nejlépe provádí v květnu, ale ne později než září.

 • Kolem stromu (zda dub, bříza, borovice, smrk) je nutné vyjednávat půdu, odstranit 15-20 cm horní vrstvy z něj, čímž se vytvoří kruh o průměru 1-1,5 metru. Půda by měla být uložena pro následné útočiště.
 • Rašelina je naskládána na hotovém spiknutí nebo dobře ohromen kompostu.
 • Půda připravená tímto způsobem vyložil kusy získaného mycelia, je žádoucí šíření v pořadí checker ve vzdálenosti 30-35 cm.
 • Pak je nutné zakrýt zasadané myceliovou vrstvu půdy, kterou jste zpočátku odstranili. Pak musí být celá věc pečlivě nalití (2-3 kbelíky na stromě, ale pouze tak, aby nerozostřila půdu).
 • Pozemek s myceliony může být pokryt vrstvou slámy, která umožní udržování potřebné vlhkosti a neumožňuje odvozem mycelia.
 • Před nástupem zimních mrazů musí být pozemek pokrytý lesním mechem, aby vytvořil ochranný "přehoz" z mrazů. Brzy na jaře je "přehoz", bude nutné pečlivě odstranit hrábě.

První plodina vynikajících bílých hub bude za rok, a pokud děláte vše v pořádku, pak bude vaše domácí houba ovoce 3-5 let.

Bílé klobouky bílé houby

Nejprve bude nutné generovat klobouky z lesních hub a nutně zralé a ještě lépe ohromené. Průměr uzávěrů by měl být nejméně 10-15 cm. Také si pamatujte, pod, co stromy rostly houby, jejichž klobouky jste byli rozbité, pak budou muset přistát pod stejnými stromy.

 • Shromážděné čepice jsou úhledně odděleny od nohou, namočené vodou po dobu 24 hodin. (Můžete přidat alkohol, 3-5 lžíce na 10 litrech ve vodě).
 • Po dni je nutné pečlivě zastavit knížené houbové čepice do stavu homogenní hmoty, pak ho namáhat přes gázovou vrstvu, oddělující vodný roztok s houbovými spóry z houbové tkaniny.
 • Místo pro přistání bílých hub pro přípravu identicky již popsaných u nás v první verzi.
 • Potom voda s spory musí být rozpuštěna na úrodném polštáři, po pravidelném míchání vodného roztoku.

Péče o zúčtování houby je jeho i když není časté, ale pravidelné a hojné zavlažování.

Aplikace v lidovém lékařství

Aplikace v lidovém lékařství

Bílé houby jsou užitečné v malé třídě, ateroskleróze, takže se jedná o lecitin a aminokyselin, což přispívá k čištění cév z cholesterolu plaky. Podporovat obnovu buněk a užitečné pro ledviny, srdce, pohled, kostní dřeň.

A Boroviki je velmi bohatý na antioxidanty, posilují imunitní systém.

Bílé houby se doporučuje pro slabost, anémie, srdeční onemocnění, rozpad sil, metabolických poruch. Zlepšit stav tuberkulózy, anginy. Demissy jsou ošetřeny kožní onemocnění, omrzliny.

Bohaté houby Vitamin D a Kali. Užitečné pro srdeční onemocnění, posílení kostí a obecného stavu těla, zvýšit hemoglobin.

Bílé, jako ostatní houby, velmi silně absorbují škodlivé látky a těžké kovy. Není možné sbírat houby v blízkosti silnic, dálnic, průmyslových podniků, železničních silnic. Jinak riskujete sbírání celého tabulky MENDELEEEV!

Jak vařit bílou houbu?

Smažené bílé houby

Jak vařit bílou houbu?

To je vaše oblíbené jídlo na podzim v houby. První, bílé houby moje a vyčistěte nohy. Houby se nevaří, ale hned se rozřezal v pánvi, takže jsou chutnější a voňavé. Jen ty musíte být jisti, že všechny vaše houby jsou jedlé!

Řezal plátky na pánvi s máslem. Tam ukradnou pod víkem na středním požáru po dobu 20 minut. V houbách hodně vody a to ukazuje, že ukradnou v naší vlastní šťávy, nepřidávám vodu speciálně.

Pak otevřete víko a 10 minut smaže houby tak, aby přebytek. A okamžitě přidejte jednu malou žárovku (jemně řezané), sůl podle chuti. Pak přidejte brambory slámy. Obvykle 5-6 středních brambor.

Pro rychlejší brambory, houby jsou zpevněny rychleji, pohybuji se připravenými houbami na polovině pánve, přidejte nějaký olej a rozložte polovinu brambor. Pak se pohybuji houby na vrstvě brambor, osvobozený druhou polovinu pánve, přidám olej znovu a rozloží druhou polovinu brambor.

Houby jsou rovnoměrně na vrcholu distribuce a zavírání víka. Smažení na střední teplo, blíže k silnému. Takové brambory se rychle připravují, ukazuje se s kůrou a houbami nespalují.

Po 8-10 minutách, mix brambory a ponechte další 5 minut v ohni. Pak vypněte a dejte stánku 10 minut. Nyní si můžete vychutnat lahodné voňavé brambory s bílými houbami!

Bílá houbová polévka - jen a chutné

Porcini

Polévka z bílých hub svařovaných a na aroma jen vyazoviki může soutěžit, ale rostou na jaře a brzy v létě.

Sloučenina:

 • Bílé houby - 300-500 gr.
 • Voda 1,5 litrů,
 • Velká Lukovka,
 • 1 střední mrkev,
 • 3-4 brambory,
 • 2 lžičky ručení,
 • Pepř, sol,
 • Zeleň,
 • Olej pro smažení
 • Zakysaná smetana podle chuti

Je třeba dobře opláchnout, vyčistěte houby tak, aby nic nadbytečného spadl do polévky. Houby nakrájené na malé kousky, takže klidně umístěny v lžíci. Nyní je naplňte vodou a vložte do hrnce.

Zatímco vaří, snížit jemně cibuli a v jemné struhadlo.

Když se houby začnou vařit, se objeví spousta pěny - čistíme to neustále s lžící, dokud se pěnová nevytváří. Cook houby 10 minut. Pak přidejte brambory, v této době není pěnová obvykle. Teď se podívejme na krásnou barvu naší polévky. Nejprve, před průhledností, připojujeme cibule a pak mrkev až do zlaté barvy. Dát do polévky.

Nyní musíte vařit naši bílou houbovou polévku po dobu 40 minut, aby se dobře přivítala. 5 minut na konec přidejte 2 h.Lžíce Manouse. Dá polévku trochu bitty, ale není prakticky viditelná tam. Přidejte sůl, pepř na chuť.

Při aplikaci můžete posypat talíř čerstvého koprů a dát lžíci zakysané smetany. Polévka je velmi chutná - vařit zdraví!

Marinovat

Vařit bílé houby na tomto receptu je velmi jednoduchý a rychlý. Dělám všechno téměř "na oku", takže se okamžitě omlouvám za aproximatenzitu v receptu.

Bílé houby moje, čisté, řezat asi stejné kusy a dát vaření ve vodě do silného ohně. Vodní slunečnice. Po varu, odstraňujeme pěnu a vařit je asi hodinu před kompletní připravenost houby. Měly by spadnout do vody na dno. Nejprve se plují zcela na povrchu. V této době, moje a sterilizovat plechovky a vařit čisté kryty.

Vařící solanka: Jen dělám velmi, velmi slaná voda, takže chuť byla velmi slaná. Přidat pepřový hrášek, voňavý pepř, karafiát, Bay Leaf. Nechte všechno nechat trochu.

Dokončené houby sloučení přes cedník, ležel na bankách. Banky musí dělat neúplné - přibližně půl litru hub v sedm set gramů.

Okamžitě nalijte solanku, zatímco musíte pohybovat houby s lžící, takže vzduch a solný roztok vyšel rovnoměrně v jar. Pak přidejte lžičku octové esence na sedm set gramů, může a rolovat víko cínu. Okamžitě jsem zapnul víko a kousnutí. Postavte se na kompletní chlazení pod přístřeškem - 2 dny obvykle.

Tímto způsobem, jakékoli houby námořní, ale je lepší udělat vše samostatně. Každý pohled na JAR. Stát velmi dobře ve scénách celou zimu.

Sushim

Porcini

Pro sušení vezměte nějaké bílé houby. Je nemožné je umýt. Vyčistěte nůž nebo hadříkem a nakrájejte na velké kusy. Malé houby se neřízly. Dobře sušené v kamínku, ale můžete a v troubě.

Je třeba uschnout na malém ohni s holandovanými dveřmi, takže vlhkost šla lépe. Ujistěte se, že se houby spálí. První pomazání při teplotě 40-50 ° C před sušením.

Když houby přestanou být lepkavé, můžete přidat teplotu na 65-70 ° C, ale ne více! V době, kdy není možné přesně říci, kolik procesu sušení bude zabírat. V obvyklé troubě s ohřevem, chlazení, větrání může a dva dny odejít. Ale dostanete chutné, voňavé užitečné houby. Jsou mnohem lepší a výživné než čerstvé.

Zmrazit

Všechno je zde velmi jednoduché. Pokud máte místo v mrazničku, nezapomeňte zmrazit houby na zimu. Můžete je vařit, dokud nebude hotová voda, stejně jako při marinované. Pak se ochladí a vložte do mrazničky, dělící se do kusů. Do zimy najednou pytel pánev nebo polévky pryč.

A můžete zmrazit pražené houby - takže jsou stále chutnější a více voňaví než jen vařené. Můžete zmrazit čerstvé houby, ale zabírají spoustu místa.

Jistě teď nebudete zmást bílá houba s ostatními, protože jeho fotografie a popis, který znáte, a jak to vařit nyní také vědět.