Torman

Popis červeného měsíce

Amanita červená - psychoaktivní jedovatý houbový rod Amanite nebo Amanita. Na Sibiři byly tyto houby použity jako opojné a v místní náboženské kultuře měl zvláštní místo.

Název této houby je spojeno se starým způsobem jeho aplikace - jako prostředek proti mouchům. Na parapetu a nábytku vyložené klobouky, sypané cukrem, přilákat mouchy, komáry a jiné škodlivé hmyz. Nástroj neustálý než moderní aerosoly. Proto jméno houby houby.

Popis červeného měsíce

Velikost klobouků červeném mumatu se pohybuje od 8 do 20 centimetrů. Za prvé, tvar hassiferního hawk klobouky, ale s věkem je odhalen a dělal byt nebo konkávní. Barva jasně červená, zatímco barva barvy je jiná. Kůže brilantní s bílými bílými vločky.

Bílé tělo a blíže k pokožce světle žluté nebo světle oranžové, s mírně vyjádřeným vůní. Šířka desek je 0,8-1,2 centimetrů, jejich barevný krém nebo bílý. Destičky jsou volné a mezi nimi jsou meziprodukty četné desky.

Noha s výškou 8-20 centimetrů, jeho průměr je 1-2,5 centimetrů. Cylindrický tvar nohou, veselá základna zahuštěná, barva nažloutlá nebo bílá. V dospělosti se noha stává dutinou. Na klobouku jsou vločky - pozůstatky přehoz. Vločky mohou zmizet. V horní části nohy je filmový kroužek s nerovnými hranami a hnědým povrchem. Spory hladké, elipsoid, spór prášek bílá.

Toxické vlastnosti Red Amora

Variabilita mumatu

Klobouk může mít různé odstíny - od jasně červené až oranžové červené, ve starých kopiích bude barva výrazně rozzářena. Mladé houby na kloboucích mají nejčastěji vločky a staré houby je mohou opláchnout. Někdy se desky mohou stát světle žlutou. V Severní Americe, forma charakterizované jasnějším žlutým oranžovým kloboukem.

Rostoucí místa Amansor Red

Červené Amanitors tvoří Mikarizou hlavně s jedlí a břízou. Raději rostou v kyselých půdách. Často se nacházejí v lesích mírného podnebí severní polokoule. Může růst v horách, setkání s horní hranicí lesa. V naší zemi roste Red Amansor všude. Ovoce tyto houby od srpna do října.

Podobné zobrazení

Externě, červené aanorms jsou podobné jedlému císařské houby, které roste především v jižní Evropě, ale tyto houby lze odlišit deskami a nohou zlaté žluté.

Psychotropní vlastnosti Red Amansorov

Caesar Mushroom

Také, červený Amansor vypadá jako její kolega - Městský měsíc, ale má tmavší červenohnědý klobouk.

Toxické vlastnosti Red Amora

Red Amanita obsahuje muscarine, muscimol a kyselinu ybothenovou kyselinu. V ovocných orgánech Amansor, toxické látky, které poskytují psychotropní efekt.

Toxický kyselina Yobotnic, vyvolává smrt mozkových buněk. Dlouho to bylo věřil, že muskarin je aktivní psychotropickou látkou, ale pak bylo prokázáno, že psychotropní účinky jsou převážně muscimol a kyselina ibotanová. A muskarin rozšiřuje plavidla a snižuje srdeční výstup.

S velkým množstvím v těle, muskarinní způsobuje nevolnost, zvracení, snížení krevního tlaku, vyztuženého pocení a slinění. V závažných případech vzniká udušení kvůli edému plic, křečů a křečem bronchi. A v nejkritičtějších situacích se vyskytuje ztráta vědomí a smrti.

Když otrava s červenými mumenty, výsledky smrti jsou velmi vzácné, protože pokud jedna houba omylem padá do koše s jedlým, koncentrace jedu je velmi malá. A rozpoznat Amor kvůli své charakteristické barvě je velmi jednoduchý. Dávka smrtelná - 15 červených mumorových klobouků pro 1 osobu.

Přes jeho jedovatost, Amanita prospívá člověku. Dlouho, kněží používali tyto houby pro kultivované obřady, rituální obřady. Vařená tinktura Amoru pomohla sibiřským šamanům, aby se vstoupili do trance a komunikují s duší zemřelého v ostatních světech.

Použití červené amansorství jako insekticide

Co je užitečné pro obecní?

Minolta DSc

Zpět v XIII století, toxické vlastnosti těchto hub byly odhaleny ve vztahu k hmyzu. Red Moorgers, oni dělali infuze z hmyzu, protože se objevilo to, co se objevilo charakteristické jméno.

Mouchy nezmizí od otravy, ale z jiného důvodu. U dospělých mumířů se čepice stávají konkávní, v nich se hromadí voda, letí pít tuto vodu s rozpuštěnými alkaloidy, v důsledku toho, který za pár minut usnou a prostě se utopí. Stejná situace nastane, pokud je místnost talířek s agarovetami ve vodě. Ale pokud se dostanete z vody, pak po 10-12 hodinách se bude bezpečně probudit a odletět.

Psychotropní vlastnosti Red Amansorov

Red Amanitors obsahují psychoaktivní látky, takže dlouho používají k použití různých národů v náboženských obřadech. Severní národy používaly tyto houby jako brusné činidlo. Účinek červené mumoriky je podobný silnému intoxikaci: halucinace vznikají, střídají útoky radosti a hněvu, subjekty jsou rozděleny, zvuky začínají slyšet, zobrazí se barevné vize. Po ztrátě vědomí doprovázeného Amnesia.

Zajímavé je, že severní jelen, když se zjistí, že Red Amansor spěchá, aby si užíval. Chukchi nejčastěji sušený mumor. Pak byli přikrýveni z sušených houb malých kousků, pečlivě žvýkané a pily.

Psychoaktivní a toxické látky jsou dobře rozpuštěny v horké vodě, pokud jsou amifestace vzkvétající v několika vodách, otrava bude méně silná. Ale protože obsah jedu v ovocných orgánech může být jiný, používat červené mandory v potravinách je nebezpečné. Ale i přes to, hrnky vyzařují v Japonsku, prefektuře Nagano. V některých zdrojích, to je hlášeno, že při píjení červených agaritů ve dvou vodách se stávají jedlýma, ale tyto informace nejsou oprávněné.

Po jídle Red Amansarov se člověk po dobu 2 hodin smát nebo plakat, být v zajetí halucinace nebo spadnout do nevědomého státu. Jeden z těchto hub působí téměř okamžitě, stává příčinou udušení, křeče, mrazu nebo excitace nervového systému. Tyto houby se začaly používat jako lék v naší zemi před více než 1000 lety.

Mariy a Mordva považovali tyto houby bohů potravin. A šamani obžhrova používali aanorms k dosažení transu. Chukchi, Kamčadaly a Koryaki používali tyto houby komunikovat s duchy, předpovědi budoucnosti a dalších rituálních obřadů.

Chukchi popsal 3 intoxikace s hrnky. Za prvé, existuje příjemná vzrušení, zábava, obdiv se objeví a zvyšuje se fyzická síla. Ve druhé fázi existují halucinace, lidé vidí duchové, jsou slipové hlasy, položky vypadají nepřiměřeně, realita se jeví jako jiná, ale zároveň mohou lidé odpovědět na otázky a zůstat ve vědomí. Ale třetí etapa je těžká, osoba mění vědomí, spojení s okolím je přerušeno, zůstává aktivní, komunikuje s halucinogenními lihovinami a po pádu do těžkého narkotického snu.

Význam červeného amansor pro zvířata

Amanita - aplikace, léčba zemědělství.

Mnoho zvířat, jako je los, jelen, medvědi a veverky, jíst tyto houby. Ale hodnota agaritů pro zvířata není objasněna.

Co je užitečné pro obecní?

Amanita, jejíž terapeutické vlastnosti byly otevřeny po dlouhou dobu, aplikovanou v medicíně pro léky. Pro přípravu terapeutických tinktur použijte pouze klobouky. Seznam onemocnění, podle které se používají tinktura, výtažky a masti z Amansorova, poměrně rozsáhlá: artritida, dna, různé nádory, ekzémy, revmatická bolest. Kryt s informacemi a onemocněním trávicího traktu, diabetu. Lesní zemědělství navíc pomáhají omlazování těla a obnovit energii. Ve Francii se kapota z Amansor používá k léčbě nespavosti.

Amanita - aplikace, léčba zemědělství.

Sbírejte zemědělství během celé sezóny vegetace. Pouze tmavé barevné klobouky jsou pořízeny, zaoblené a hladké. Běží spolu, houby se suší v troubě při teplotě ne více než 50 °. Pokud jsou klobouky Amansarova velké, jsou s výhodou předem vysušeny venku. Uchovávejte sušené houby v uzavřeném misce, na tmavém suchém místě. Užívat léky vařené z agaritů, navazuje pouze pod dohledem homeopatisty.

Venkovní aplikace vždy dává dobrý wellness efekt. Amanita v lese - první prostředek pro léčivé rány. Chcete-li to udělat, stačí si vzít klobouk, rozbít a přejděte do postižené oblasti. Nebude projít 2 hodiny, když se rána začne utažená.

Při použití mumatu by mělo být vždy pamatováno, že tato houba je smrtelná jedovatá! Všechny houby shromážděné pro skladování, stejně jako drogy z nich musí být uchovávány v podepsaných tancích na vzdálených policích. Děti a domácí zvířata nemají přístup k nim. Pokud existují známky otravy agaritou nebo dokonce podezřením, měli byste se naléhat na lékařskou péči.

Amanita červená, jedovatá

Amanita červená, jedovatá

Amanita Red (Amanita Muscaria) Roste v různých lesích, zejména krásné narozené pod břízem. Vztahuje se na jedovaté houby, které způsobují udušení, slabý stav, silné poruchy žaludku, příležitostně existují úmrtí otravy. R.B. Ahmedov, jehož stanovisko lze důvěryhodné, píše:

Houba jedovatá, ale úmrtí z otravy z nich jsou vzácné. Absolutně fatální dávka jedu je obsažena ve 3 - 5 hrncích.

R.B. Ahmedov úspěšně používá "Moomorovye" tinktura, mast, výfuk a tak. Při léčbě různých, včetně onkologických, Onemocnění.

Čepice. Elegantní houba má červenou, oranžovou červenouuu klobouk (průměr do 20 cm) s oslnivým bsmrk nebo nažloutlé skvrny-borNew. Mladé houby mají tvar míče ("červené vejce"). S věkem klobouku narovnává a stává bytu. Na spodní straně červeného amunamu je viditelné časté bílé nebo krémové desky. Bílé maso, pod kůží nažloutlých růžeWaya, se slabým houbovým pachem.

Noha (až 25 cm vysoká) silná, bílá, zdobená bílým nebo nažloutlým tónovacím kroužkem. Je jasně viditelné pro řady bílých nebo nažloutlých bradavic. Ve spodní části klubu zahuštění nohouKoláč s vločky. Houba roste v různých lesích a masivně se objeví od července října.

Používání. Amanita Red se používá v každodenním životě pro zničení mouchy. Jeho čepice je kladen na talíř, nalil horkou vodu a sypaná s cukrem. Ukazuje se jedovatý sirup, mouchy letí, aby si užívali a ... zemřít.

Amanita jasně žlutá, jedovatá

Amanita jasně žlutá, jedovatá

Amanita jasně žlutá (Amanita Gemmata) Většina zemí je smrtící YadoVitoma. Roste od začátku léta po podzimu.

Čepice má jasně žlutou, citronovou nebo oranžovou žlutouYu color. Na jeho povrchu je mnoho bílých "vloček", které jsou zbytky postele. V mladém věku jsou desky bílé čepice, později mohou být natřeny v hnědých odstínech. Vůně buničiny připomíná vůni ředkvičky.

Noha. Noha je křehká, ne vždy sametová, často prodloužena. Její kroužek může zcela zmizet jako houba. Základ nohou se prodlužuje. Je to pro něj, že je nutné věnovat pozornost, aby se nezměnil jedovatý Amanita se surovým.

Amanita Pagantický (leopard), jedovatý

Amanita Pagantický (leopard), jedovatý

Amanita Leopard (Amanita Panthernina), který se někdy nazývá "leopard houby", odkazuje na jedovaté houby. Otrava je vážně, i když úmrtí zřídka se dějí. Tato houba by neměla být zaměňována s jedlým šedo-růžovým agarormem. Misconception může představit příjemný zápach Meacty. Její barva se nezmění.

Amanita Pantherová, velmi jedovatá houba, roste v jehličnatých a listnatých lesích. Ovoce od července do října.

Čepice (průměr do 9 cm, méně často) šedi-hnědýI, OATH-BROWNEva a dokonce černá a hnědá. Na jejím povrchu je mnoho malých bílých bradavic připomínající malé kapky mléka. Talíře bílá. Tělo mladé pochodně na bílé, s vůní ředkvičky.

Noha Tenká, dutá, válcová (až 13 cm dlouhá), na konci je tuberous zahušťování se dvěma - tři pásy. Na noze výrazně (někdy velmi slabý) filmový prsten.

Moomer toffee (citron, bílá matka originál), nepoživatelné

Moomer toffee (citron, bílá matka originál), nepoživatelné

Lupa Amansor (Amanita Citrine) Nesleduje tak atraktivní, Jak je Amansor červená. Tato houba je emplecha. Amanita neloupaná na dlouhou dobu byla určitě jedovatá. Nicméně, nedávno, mikrologové některých zemí ho odstranili z počtu jedovatých, překládají do "tábora" nepoživatelného (kvůli hořkosti, nepříjemný zápach a chuť syrových brambor).

Čepice (průměr do 10 cm) s věkem se nestane bělavý, ale nažloutlývrozený a dokonce nahnědlý s velkými špinavými a bílými růsty. V dospělých houbách vypadají jako visí Loskutka. Destičky jsou bílé nebo krémové, podél okrajů s náletem vločky. Bílé nebo citronové maso.

Noha (až 12 cm vysoký) tenký, s vločky, má žlutáBéžový chovertovaný kroužek. Na základně se rozšiřuje a tvoří špinavé zesílení.

Bílá Amanita se jeví jako blíže ke konci léta, roste od srpna do října. Má odrůdu - nepoživatelné Amanita citronová bílá (Amanita Citrine Alba). Funkce tohoto mumoru je čistě bílý obraz. Takové amanory vypadají hezky: čisté houby s hlízy na základně nohou.

Amanita oranžová, jedlá

Amanita oranžová, jedlá

Amanita oranžová (Amanita Fulva) V některých regionech jíst v potravinách (pouze poBaying), v jiných nejsou sestaveny, počítání do jedovaté houby. Je nebezpečné ho zaměnit s anthole jasně žlutou.

Čepice Mladé houby mají ovočitý tvar. Později narovnává a stává bytu (o průměru až 10 cm). Tmavší tuberkle v centrální části zůstává ve všech životech houby. Barevné klobouky se liší od šedé až oranžové. Její kůže je hladká. Na okrajích klobouků jsou drážky nebo hadry. Bílé desky nerostou na nohu.

Noha Křehké a prodloužené (až 15 cm). Častěji čistá a bílá, i když hnědé a vločky mohou být. V dolní části je rozšířen (do větší nebo menší míry).

Amanita oranžová roste od konce léta až do podzimu. Někteří mykologové patří oranome oranžový na nezávislý rodový plovák (žlutý hnědý plovák).

Moom-Pink Amanome (červená), velmi chutné

Moom-Pink Amanome (červená), velmi chutné

Amanita šedá růžová (Amanita Rustescens) vypadá neappety, i když je to velmi chutné jedlé houby. Je to smažit a marinovat. Znám lidi, kteří zvažují šedou růžovou Amanitu jeden z nejoblíbenějších hub. Existuje jen málo konkurentů mezi houbami v takových odvážných lucky. Litují, že mnoho lidí je srazeno pěšky nebo hůlkouHrnky sena, s ohledem na jejich jedovatý krutý. Amanita Blinker Love mouchy a červi, takže je často červ.

Čepice (s průměrem až 10 cm, méně často je až 18 cm) Momoric grey-růžová v mladém věku polotvary. Zralé houby má poklop dutý tvarZvláště tvoří Dirt RošihotOh nebo šedé růžecolom. Má spoustu špinavých šedých nebo nahnědlých bradavic připomínajících vločky. Časté desky, široká, bílá. S věkem se stávají mírně narůžovělými.

Maso masité, tlusté, bílé nebo slabě růžové. Na přestávku pomalu růžová nebo získává malování vína. Proto druhé jméno Ammoroman - "Červená matka". Ochutnat slabě-slaadkovTvůj. Neexistuje žádný zvláštní zápach.

Noha (až 15 cm výška) jasný, má měkký dutý prsten. Postupem času je noha malovaná v růžovém nebo tmavém víně. Základ je zahuštěná, ale vždy nemá veselý tvar.

Amanita šedě-růžová častěji roste na otevřených bylinných místech. Jeho ovoce: červen - říjen.

Vařit tuto houbu jen po předtíma první voda ke sloučení. Při sběru, je důležité, aby se zmást Amanita Gray-Pink s agarem.

Existují další jedlé mumoristé, ale měli by být ponecháni pro ty houby, které znají tyto houby "v obličeji". Mezi nimi jedlýAmanita Lonely (Amanita Solitita), který je podobný smrtelnému otravnému mučení (Amanita Proxima) a Amansor Bílý páchlý (Amanita Virosa).Jedlý Amanita tlustá (Amanitaspissa) Je snadné zmást s Amicress Panthen (Amanita Panthernina).